image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi süresi bitince İngiltere içinden 5 yıllık uzatma başvurusu yapılabilir.

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi ile İngiltere’ye en fazla 5 yıl, 14 gün ya da Sponsorluk Belgesinin (COS) üzerinde yazan süreye ek olarak 1 ay süre ile gidilebilmektedir. Bu İngiltere vizesi ile İngiltere’de kalınan süre toplamda 5 yılı geçmediği takdirde vize süresini 5 yıl daha uzatmak için İngiltere’den başvuruda bulunabilmektedir. Buna ek olarak, İngiltere’de toplamda 5 yılın doldurulması ile sürekli oturum iznine başvuru yapılabilir.

Uzatma başvurusu, ilk alınan vizenin süresi dolmadan önce yapılmalıdır. Vize süresinin bitmesinin ardından yapıldığı takdirde bir süre İngiltere’de vizesiz yani kaçak kalınacağı için uzatma başvurusunun olumsuz sonuçlanması veya sınırdışı edilme kararları ile karşılaşılabilir.

Birleşik Krallık’ta çalışma amaçlı olarak bulunabilme izni veren Tier 2 İngiltere çalışma vizesine yapılan başvurular, oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Danışmanlık alarak İngiltere vizesi başvuru prosedürlerine uygun bir başvuru gerçekleştirmek isteyen kişiler CSS Legal ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2575 defa görüntülendi

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi Sıkça Sorulan Soruları