image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier 2 Vizesi Nedir?

"Tier 2 Vizesi nedir?" sorusuna cevap bulmak ve bu vizenin nasıl alınabileceği hakkına detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

"Tier 2 Vizesi nedir?" sorusunun cevabı, İngiltere'de bulunan bir işverenin belirli bir pozisyon için gereken niteliklere sahip bir çalışanı İngiltere veya Avrupa Birliği sınırları içerisinde bulamaması sonucunda bu pozisyonu diğer ülkelerin vatandaşlarına açmak için kullanabileceği bir İngiltere vizesidir. İngiltere Çalışma/İş Vizesi kapsamında bulunan bu vize türünün verilme amacı İngiltere ve Avrupa Birliği dışından İngiltere'ye aranan niteliklere sahip/nitelikli çalışan getirebilmektir.

Tier 2 Vizesi, 4 ana kategoriye ayrılmaktadır ve vize sahiplerine bu kategorilerin kapsadığı iş dallarında çalışma imkânı sunmaktadır. "Tier 2 Vizesi nedir?" sorusunun cevabı aynı zamanda bu kategorileri de içinde bulundurmaktadır. Sporcular İçin İngiltere Çalışma Vizesi, Din Görevlileri İçin İngiltere Çalışma Vizesi ve İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi kategorileri bu vize kapsamında değerlendirilmektedir. Bu 3 kategoriye dâhil olmayan çalışanlar ise Tier 2 Genel Çalışma Vizesi kategorisi kapsamında değerlendirilirler. Tier 2 Vizesi kategorileri, bu kategorilerin sunduğu haklar ve sahip oldukları kısıtlamalar hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tier 2 Vizesi başvuruları puan bazlı sistem dâhilinde değerlendirilmektedir. Kişilerin Tier 2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi başvurusunda bulunabilmeleri için bu sisteme uygun olarak en az 50 puan sahibi olmaları gerekmektedir. İngiltere'de bulunan ve Sponsorluk Lisansı sahibi olan işverenler tarafından çıkartılabilen Sponsorluk Belgesi (CoS-Certificate of Sponsorship) bu koşulu sağlayabilmektedir. Fakat başvuru sahiplerinin Tier 2 Vizesi başvurularını tamamlayabilmeleri için aynı zamanda sağlamaları gereken İngilizce dil bilgisi ve maddi yeterlilik şartları da bulunmaktadır. Bu şartları sağlandığının ispat edilebilmesi için sunulması gereken belgelerin ne oldukları ve Tier 2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi başvurularının gereksinimleri hakkında detaylı bilgi edinmek için firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir, “Tier 2 Vizesi nedir?” öğrenebilir, İngiltere vizesi, vize başvuru prosedürleri ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 1761 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular