image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi İngiltere’de din görevlisi olarak bulunmak yani çalışmak isteyenlerin başvurması gereken bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere’ye din görevlisi olarak gidecek ve çalışacak olan kişiler İngiltere çalışma vizesi alt kategorilerinden birisi olan Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi’ne başvuru yapabilirler. Bu İngiltere çalışma/iş vizesine başvuru yapabilmek için sağlanması gereken şartlar bulunmaktadır ve bu şartlar aşağıdadır.

din görevlileri

İngiltere’de din görevlisi olarak bulunmak isteyen kişiler, bu İngiltere çalışma/iş vizesi şartlarını taşıyor olmalıdır. Bunun anlamı Certificate of Sponsorship (Sponsorluk Sertifikası) sahibi olarak 50 Puanı tamamlamak, 16 yaşı üstünde olmak, ayrıca İngilizce ve maddi yeterliliği sağlıyor olmaktır. 

  • Certificate of Sponsorship (Sponsorluk Sertifikası) başvuru sahibinin görev yapacağı kurum/kuruluş tarafından çıkartılmalıdır. Bu sertifika başvuru sahibinin işi ve kişisel bilgileri ile ilgili detayları içermektedir ve İngiltere’ye çalışmak üzere gidecek kişilere sponsorları tarafından mutlaka çıkarılması gerekmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi için firmamız Londra ofisiyle irtibata geçebilir ve uzmanlarımızla görüşerek sertifikanın nasıl alınacağına dair bilgi alabilirsiniz.
  • Certificate of Sponsorship (Sponsorluk Sertifikası) puanlama sisteminde 50 puana denk gelmektedir. Yani sertifika alındığında İngilizce ve maddi yeterlilik haricinde herhangi başka bir şart aranmamaktadır. Bu vizede İngilizce dil şartının sağlanması için başvuru sahiplerinin IELTS for UKVI’dan ya da Trinity College London’ın sınavlarından B2 seviyesinde puan alması gerekir. Maddi şartı sağlayabilmek için ise £945 miktarında paranın başvuru yapılan tarihten en az 90 gün öncesinden itibaren banka hesabında tutulması gerekir. İngilizce ve maddi yeterlilik seviyeleri ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.
  • Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi ile İngiltere’ye giriş yapan kişinin İngiltere sosyal yardımlarına başvurması söz konusu değildir. Başvuru sahibinin İngiltere’de kalacağı süre boyunca konaklama ve yaşam masraflarının, görev yapılacak olan kuruluş tarafından karşılanabiliyor olması gerekmektedir.

Din görevlilerinin kendileri için uygun olan İngiltere çalışma/iş vizesi türü uzmanlarımızca belirlendikten sonra başvuru dosyası için gerekli olan evrakların toplanması gerekir. Ardından başvuru formunun doldurulması, vize/başvuru ücretinin yatırılması ve İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınması işlemlerinin yapılması gerekir. Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illerinde bulunan başvuru merkezlerinin birinden uzmanlarımız başvurusunu firmamızla gerçekleştiren başvuru sahiplerine randevu alınarak vize başvurusunun gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bu randevuda gerekli belgeler ve belgelerin tercümelerinden oluşan başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerin İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesi ile vize başvurusunun gerçekleştirilmesi gerekir.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3273 defa görüntülendi

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları