image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere’de sporcu olarak, profesyonel anlamda çalışmak isteyen kişiler Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi’ni alabilmek için Puan Bazlı Sistem’den 50 Puan toplamalıdırlar.

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi, İngiltere’de profesyonel sporcu olarak çalışmak isteyen kişilerin başvuru yapabildiği bir İngiltere çalışma vizesi türüdür. Bu vize ile İngiltere’de sporcu olarak profesyonel anlamda çalışmak isteyen kişilerin bazı şartları sağlaması gerekmektedir. Bu şartları sağlayabildikleri takdirde bu İngiltere vizesine başvuru yapabilirler. 

İngiltere’de sporcu olarak, profesyonel anlamda çalışmak isteyen kişilerin Puan Bazlı Sistem’den 50 Puan toplayabilmesi gerekmektedir. Başvuru sırasında, İngiltere’deki işveren tarafından çıkartılan Sponsorluk Sertifikası konsolosluk yetkililerine sunulursa 50 puan sağlanmış olacaktır. Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi ile İngiltere’ye giden kişiler Sponsorluk Sertifikası (Certificate of Sponsorship, CoS) aldıkları kurumdan başka bir yerde çalışamazlar.

Bu İngiltere vizesi türüne başvurmak isteyen kişilerde 50 puanı sağlamanın yanı sıra İngilizce ve maddi yeterliliğin sağlanması şartları da aranmaktadır. İngilizce yeterliliğin sağlanabilmesi için başvuru sahibinin A1 seviyesinde İngilizce bildiğini IELTS Life Skills ya da IELTS for UKVI sınavlarından biri ile ya da Trinity College London’ın ilgili sınavı ile sağlaması gerekir. Maddi şartın sağlanması için ise bu vize türüyle İngiltere’ye gidenlerin devlet sosyal yardımlarına başvurmayacaklarını gösterebilmeleri için banka hesaplarında £945 parayı başvuru yapmadan önce en az 90 gün tutmaları gerekir. Bunların yanında başvuru sahibinin 16 yaşın üzerinde olması gerektiğine de dikkat edilmelidir.

sporcular

İngiltere’de çalışmak üzere sporcuların başvuru yapacağı bu İngiltere çalışma vizesi başvuruları için oluşturulacak dosyanın titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle yapılacak olan tüm vize başvurularında olduğu üzere bu başvurularda da vize danışmanlığı almak oldukça yarar sağlayacaktır. Ayrıca maddi kayba uğramamak için de danışmanlık almak başvuru sahipleri için oldukça yararlı olacaktır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz. 

Bu sayfa 4189 defa görüntülendi

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları