image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi

Şirket içi transfer sonucu aynı şirketin İngiltere’deki ayağında çalışmak üzere transfer edilen kişilerin İngiltere’de çalışabilmek için alması gereken İngiltere vizesi türü İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesidir.

Türkiye’de hâlihazırda çalışılan şirketin İngiltere’de bulunan ofisinde veya işyerinde çalışmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türü İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesidir. Bu vizeye başvuru yapmayı düşünen başvuru sahiplerinin öncelikle bu İngiltere vizesi türünün şartlarını sağlayıp sağlamadıklarına bakmaları gerekmektedir. Bu şartlar şunlardır;

  • İngiltere ve Türkiye’deki şirketler aynı kişiye ait olmalı ya da bir şirket diğerinin alt kolu olmalıdır.
  • Başvuru sahibinin bahsedilen iş yerinde başvuru tarihinden itibaren geriye doğru en az 6 ay süreyle çalışılıyor olması gerekir. Eğer ki yapılacak oan transfer uzun dönemli olacaksa, kişinin en az 1 yıllık süreyle çalışıyor olması gerekir. Bu süre İngiltere’deki görevlendirilmenin amaç ve süresine göre belirlenecektir.
  • Başvuru sahibinin transfer yapılacak şirkette %10’dan fazla hisse sahibi olmaması gerekmektedir.
  • Bu vize ile İngiltere’ye giriş yapan kişiler kesinlikle devlet sosyal yardımlarına başvuramazlar. Bu nedenle İngiltere’de geçinebileceklerini başvurularında gösterebilmeleri gerekir.
  • Bu vize ile İngiltere’ye giriş yapıldıktan sonra 7 gün içerisinde polis kaydı yaptırılmalıdır. Polis kaydının ne olduğu ve nasıl yaptırılacağı hususunda CSS Legal ile irtibata geçebilir uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
  • Şirket içi transfer yapmak isteyen kişilerin Puanlama Sistemi’nden 50 puanı sağlaması gerekmektedir. Ancak diğer İngiltere çalışma vizesi türlerinin aksine İngilizce yeterliliği şartı aranmamaktadır.

Şirket İçi Transfer için İngiltere Vizesi’ne yapılacak olan başvurular oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek eğer vize reddine itiraz gerekçeleri itiraz gerekçelerini de inceleyecek olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Danışmanlık alarak vize başvuru prosedürlerine uygun ve titizlikle hazırlanacak bir başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alınabilir. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçilebilir.

Bu sayfa 4410 defa görüntülendi

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Sıkça Sorulan Soruları