image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Pasaport Başvuru Evrakları Listesi Kimden Temin Edilir?

Pasaport başvuru evrakları listesi ve başvuru için gerekli belgelerin neler olabileceği konusunda merak içinde olan bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi edinebileceklerdir.

 İngiltere pasaport başvuru evrakları listesini edinerek başvuru yapmak isteyen bireyler genellikle internette araştırma yaparak güncel olmayan bilgiler nedeniyle yanlış veya eksik başvuru yaparak ret alma ihtimalini artırmaktadır. İngiltere vatandaşlığı sahibi olup İngiliz pasaportu başvurusu yapmak isteyen herkes profesyonel destek alarak başvurunun değerlendirilme sürecinin olumlu sonuçlanma ihtimalini artıracaktır. İngiltere pasaport başvuru evrakları listesi içerisinde; başvuru sahibine ait kişisel bilgileri içeren belgeler (kimlik belgesi, fotoğraf vs. gibi belgelerinin aslı olmalı çünkü fotokopisi kabul edilmemektedir), belgelerin İngilizce tercümesi yoksa bunların İngilizceye çevrilmiş halleri, İngiltere vatandaşlık sertifikası (certificate of naturalisation) vb. belgeleri bulunması gereklidir. Bu belgeler bireylerin özel durumlarına göre değişebilecek ve başvuru için gerekli belgeler listesi değişebilmektedir. Örneğin başvuru sahibi İngiltere’de doğduysa farklı, Türkiye’de doğduysa farklı, başvuru sahibinin aile üyelerinden biri İngiltere’de doğduysa farklı evraklar talep edilebilmektedir.

İngiltere pasaportu başvurusu, başvuru yapmak isteyen bireylerin tek başına yürütemeyeceği kadar karmaşık ve zor yapıda olan bir sistemdir. İngiliz pasaportu başvurusunda bu konuda uzman danışmanlardan profesyonel destek almak başvuru sahibinin karşılaşabileceği problemleri önlemeye yardımcı olacaktır.

İngiliz hükümeti, bireyler İngiliz vatandaşı olsa bile, pasaport vermeyi garanti etmemektedir. İngiliz pasaportu İngiliz hükümetine aittir. İngiliz hükümeti gerekli gördüğü takdirde iptal edebilir veya bireylerden geri alabilir. İngiltere pasaportu 10 yıl geçerliliği bulunan bir pasaport olmakla birlikte başvuru değerlendirilme süresi 3 ile 6 hafta arasında değişmektedir. Bu süre çeşitli sebeplerden dolayı uzayabilmektedir. Bunlar hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız CSS & Co Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi arayan herkes CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında hizmet vermekte olan bir şirkettir.

İngiltere pasaport başvuru evrakları listesi CSS Legal İngiltere Vizesi ve İngiliz Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak edinilebilir, başvuru yapmak isteyen bireyler tüm sorularına yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 836 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular