image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Pasaportu Çıkartma

İngiliz pasaportu çıkartmak için İngiltere vatandaşı olmak şartı sağlandıktan sonra İngiltere içinden veya dışından başvuru yapılabilmektedir.

Gerekli şartları sağladıktan sonra başvuru yapan ve İngiltere vatandaşlığı almaya hak kazanan kişiler her İngiltere vatandaşı gibi İngiliz pasaportu (British Passport) çıkartabilme hakkına sahiptir. Pasaport başvurusu İngiltere’den yapılabileceği gibi İngiltere dışındaki ülkelerden de yapılabilmektedir.

İngiltere’den yapılan pasaport başvuruları, uzmanlarımızca online bir form doldurulup çıktısı ve uzmanlarımızın sağalayacağı belge listesine göre diğer gerekli belgelerle birlikte bir fotoğraf da eklenerek formda yazan adrese gönderilerek yapılabilmektedir. Bunların yanında başvuru sahibinin bir mülakata da katılması istenebilmektedir. Bu mülakat kişinin kimliğinin teyit edilebilmesi amacıyla yapılır ve 30 dakikaya kadar sürebilir. İngiltere dışından yapılan pasaport başvurularında ise ülkeden ülkeye değişen prosedür ve süreler bulunur. Başvurusunu İngiltere dışından yapacak olan başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek hangi ülkeden başvuru yapacaklarına göre detaylı bilgi alabilirler.

ingiliz pasaportu

İngiltere içinden ya da dışından başvuru yapılması fark etmeksizin başvurunun gerçekleştirilmesinin ardından 6 hafta içerisinde sonuç başvuru sahibine gönderilmektedir. Başvuru olumlu sonuçlanıp İngiliz Pasaportu (British Passport) alındığı takdirde 10 yıl geçerli olacaktır.

İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere vatandaşlık başvuruları ve sonrasında yapılacak olan pasaport başvuruları için de başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile iletişime geçebilirler. CSS Legal, 2006 yılından bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz ile İngiltere vatandaşlığı başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 9414 defa görüntülendi