image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere ye Vatandaşlık Başvurusu Nereden Yapılır?

İngiltere’ye vatandaşlık başvurusu, İngiltere’de Kasım 2018 yılında açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine (UKVCAS) yapılabilecektir.

İngiltere’ye vatandaşlık başvurusunda bulunarak İngiltere vatandaşı olmak ve İngiltere’de yaşamak birçok kişinin hayallerini süslemektedir.

İngiltere’ye vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen bireylerin başvuru şartlarının tamamını sağlıyor olması gereklidir. İngiltere vatandaşlık başvuru şartları bireylerin İngiliz vatandaşıyla evli olup olmamasına göre değişmektedir. İngiltere vatandaşlığının başvurularında bireylere göre değişmeyen koşullar da mevcuttur. Bunlara örnek olarak; adli sicil kaydının temiz olması, iyi karakterli olmak, yeterli konaklama ve mali imkanlarının bulunması, İngiltere’de belirli sürelerde yaşamış olmak, İngiltere’de sürekli oturum izni sahibi olarak son 1 yıldır bulunuyor olmak, göçmenlik geçmişinin temiz olması, daha önce İngiliz makamlarını yanıltmaya yönelik bir evrak veya sahte belge ile başvuru yapmamış olmak, İngilizce dil bilgisini İngiliz makamlarının tanıdığı sınav sonuçlarıyla ispatlayabiliyor olmak, İngilizce dil bilgisi seviyesinin en az B1 düzeyinde olması, başvuru formundaki bilgilerin doğruluğundan emin olunması vs. olarak sıralanabilir.

İngiltere’ye vatandaşlık başvurusu yapılarak vatandaşlık almak ve başvuru şartlarını sağlamak oldukça zor ve karmaşık bir süreçtir. Bu süreçte konusunda uzman ve deneyimli danışmanlardan destek alınması başvuru dosyasının onay alma ihtimalini arttırmaktadır. İngiltere’ye vatandaşlık başvurusu yapabilmek için belirli prosedürleri uygulamak gereklidir. Bu prosedürler hakkında uzman kişilerden destek alınmaması başvuru reddine hatta bireylerin İngiltere makamlarını kandırmaya yönelik bilgi belge sunduğu düşünülmesi durumunda belirli hapis ve para cezalarına çarptırılmaları ihtimalini bir hayli yükseltmektedir. İngiltere’ye vatandaşlık başvurusu prosedürleri, öncelikle başvuru formunun doldurulması, başvuru ücretinin yatırılması ile başlayarak gerekli evrakların toparlanıp başvuru dosyasına koyulması ve İngiltere’de Kasım 2018 yılında açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine (UKVCAS) biyometrik bilgilerle birlikte teslim edilmesiyle sonlanmaktadır. Başvurunun sonuçlanması 6 aya kadar sürebilmektedir. Bu süre ve başvuru prosedürleriyle ilgili CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. İngiltere vatandaşlığı bir hak olmamakla birlikte vatandaşlık başvuru reddine itiraz edilememesidir. İngiltere vatandaşlık başvuru reddi alan bireylerin başvurusunu yeniden yapması gerekmektedir.

İngiltere vatandaşlık başvurusu olumlu sonuçlanan bireylerin İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından yemin töreni için yollanan davet mektubunu alır almaz 3 ay içinde yemin törenini düzenlemesi gereklidir. Yemin törenini 90 gün içinde düzenlemeyen veya düzenlemek için İngiliz yerel yetkililerinden gün alarak törene gelmeyen bireylerin başvuruları iptal edilecek ve yeniden başvuru yapmaları gerekecektir. Vize başvurularındaki itiraz başvuru yolları vatandaşlık başvurularında bulunmamaktadır. Vatandaşlık başvuru reddi aldıysanız veya başvuru işlemlerinizi başlatmak istiyorsanız CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, işlemlerinize ivedilikle başlayabilirsiniz.

İngiltere vatandaşları oy kullanma, İngiliz pasaportu sahibi olma, istediği zaman ülkeye girip çıkma, yatırım yapma veya taşınmaz varlıklar alıp satma, İngiliz kanunlarına uyma gibi doğuştan İngiliz vatandaşı olan bireylerle aynı hak ve yükümlülüklere sahip olacaktır.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler ve İngiltere’ye vatandaşlık başvurusu konusunda uzman CSS Legal danışmanlarından destek alabilirler.

İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

İngiltere’ye vatandaşlık başvurusunda bulunmak istiyorum ne yapmalıyım, İngiltere vatandaşlık başvuru evrakları nelerdir, Birleşik Krallık vatandaşlığı için uygulanması gereken prosedürler nelerdir gibi soruları araştıran bireyler CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerine hemen başlayabilirler.

Bu sayfa 776 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular