image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere de Vatandaşlık Almak Kolay Mıdır?

İngiltere’de vatandaşlık almak, başvuru prosedürlerini eksiksiz uygulanıp başvuru şartlarının tamamının sağlanması ve CSS Legal uzman danışmanlarıyla başvuru belgelerinin hepsinin başvuru dosyasında bulunması durumunda yüksek ihtimalle sorunsuz olacaktır.

İngiltere vatandaşlık başvurusu için CSS Legal uzman danışmanlarından destek alınması vatandaşlık başvuru sürecinde ve sonrasında yapılacaklar hususunda oldukça faydalı olacaktır. İnternette çeşitli sitelerde yazan eksik ve güncelliğini yitirmiş bilgiler yerine CSS Legal uzman danışmanlarına başvurarak İngiltere’de vatandaşlık almak konusunda birçok sorunuza yanıt alabilir ve başvuru işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

İngiltere’de vatandaşlık almak, İngiltere’de yaşayan, Birleşik Krallıkta yatırım yapan veya İngiltere’de sürekli oturum izni bulunan bireylerin hayallerini süslemektedir. İngiltere vatandaşlığı alabilmek için için öncelikle başvuru prosedürlerinin adım adım takip edilmesi gereklidir. Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurularak başvuru için İngiliz makamlarınca belirlenmiş ücret yatırılmalıdır. Başvuru ücretini yatırmayan bireyler işlemlerine başlayamayacaktır. İngiltere’de vatandaşlık almak alabilmek için başvuru sahiplerinin belirli şartları taşıması ve bunları evraklarıyla ispatlayabiliyor olması gereklidir. Bu şartlar başvuru sahiplerinin İngiliz vatandaşıyla evli olup olmamasına göre değişmektedir. İngiliz vatandaşı ile evli olmayan kişiler için gerekli şartlar; adli sicil kaydının temiz olması, İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından geçerliliği kabul edilen sınavlardan en az B1 düzeyinde sonuç almış olmak, başvuru tarihinden itibaren son 5 yıldır İngiltere’de yaşıyor olmak gibi çeşitlenmektedir. İngilizce dil sınavları hakkında detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

İngiltere vatandaşı ile evli olan kişiler için başvuru şartları; başvuru tarihinde hala evli olmak ve bunu evlilik cüzdanıyla kanıtlayabiliyor olmak, son 3 yıldır Birleşik Krallık’ta yaşıyor olmak, son 3 yıldır göçmenlik kurallarını ihlal etmemiş olmak vb. olarak örneklendirilebilir. İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen ve İngiltere’de vatandaşlık alma şartlarını öğrenmek isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek bilgi alabileceklerdir. Kasım 2018 tarihinden itibaren vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine yapılabilecektir.

Başvurusu olumlu sonuçlanan en geç 3 ay içerisinde yemin törenini düzenleyerek vatandaşlık belgesini alan her birey için aynen geçerlidir. Oy kullanma, istediği zaman ülkeye girip çıkma, yatırım yapma veya taşınmaz varlıklar alıp satma, Birleşik Krallık kanunlarına uyma gibi doğuştan İngiliz vatandaşı olan bireylerle aynı hak ve yükümlülüklere sahip olacaktır. İngiltere’de vatandaşlık almak konusunda uzman danışman ve uzmanlardan destek alındığı ve başvuru sürecine profesyonel danışmanlık ile başlandığı zaman zorlukların üstesinden kolaylıkla gelinebilecek bir başvuru türüdür. Birleşik Krallık vatandaşlık başvurusu yapmak isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarına ulaşarak başvur işlemlerini başlatabilir veya tüm sorularının yanıtlarını alabilirler. Kasım 2018 tarihinden itibaren vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine yapabilir ve başvuru sonuçlanma süresi ortalama 6 ay sürmektedir. Ancak İngiliz makamlarının yoğunluğuna göre bu süre kısalabilmektedir.

CSS & Co Legal Services 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle danışmanlık hizmeti veren bir şirkettir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar ve İngiltere’de vatandaşlık  almak hakkında tüm sorularınız için CSS Legal uzman danışmanlarıyla CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla irtibata geçebilirsiniz. Profesyonel hizmet alarak Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bu sayfa 857 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular