image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yatırım Vatandaşlık Almayı Kolaylaştırıyor Mu?

İngiltere yatırım vatandaşlık almayı kolaylaştıran etkenlerden biri olarak görülebilir. İngiltere’de yatırım yaparak vatandaşlık almayı planlayan bireylerin belirli şartları sağlaması gereklidir.

Birleşik Krallık’ta yatırım yaparak vatandaşlık başvurusu yapılması mümkündür. İngiltere’de yatırım yapacak Avrupa Birliği vatandaşı veya İsviçre vatandaşı olmayan bireyler Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesine başvurabilirler. Tier-1 kategorisi altındaki Yatırımcı Vizesi İngiltere’de yatırım yapacak olan ve bunun sonunda vatandaşlık almak isteyen kişilere bu fırsattan yararlanmasına imkân vermektedir. Ancak İngiltere yatırım vatandaşlık başvurusu için başvuru sahiplerinin belirli şartları sağlaması gereklidir. Bu şartlardan biri puan bazlı sistem içerisinde bulunan yatırımcı vizesi ile bireylerin sorumlulukları, borçları vs. çıkarıldıktan sonra en az £ 2.000.000.00 değerinde olan mülklere sahip ve İngiltere’deki Financial Services Authority tarafından kayıt altına alınarak denetlenen bir finansal kuruluş, banka vs. tarafından verilmiş £ 1.000.000.00 ve üzerinde bir miktarı içeren banka hesabı bulunmalıdır. Bu hesaptaki parayı kullanabilmek için önünde hiçbir engel bulunmamalı, vadeli hesap olmamalıdır. Bu miktarlar minimum düzey olup İngiltere yatırım vatandaşlık başvurusu yapmak isteyen bireyler £ 10.000.000.00 (10 Milyon Sterlin) yatırım yaparak İngiltere’ye gittikten 2 yıl sonra, £ 5.000.000.00 (5 Milyon Sterlin) İngiltere’ye yatırım yaparsa İngiltere’ye gittikten 3 yıl sonra sürekli oturum başvurusunda bulunabilirler. İngiltere vatandaşlık başvuru prosedürleri içinde normalde 5 yıl sonra yapılabilen bu sürekli oturum başvuru süresi, İngiltere’de belirli miktarlarda yatırım yapan bireyler için bu şekilde kısalmaktadır. Sürekli oturum sahibi olduktan en az 1 yıl sonra bireyler İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunabilecektir.

İngiltere vatandaşlık başvurusu bir hak olmamakla birlikte başvurusu reddedilen bireyler vize başvurularında olduğu gibi itiraz yollarını kullanamayacak ve başvurusunu yeniden yapmak durumunda kalacaktır. İngiltere vatandaşlık başvuru reddi almak istemeyen ve İngiltere yatırım vatandaşlık hakkında detaylı bilgi almak isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirler.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda ve İngiltere yatırım vatandaşlık hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler CSS & Co Legal danışmanlarından profesyonel destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle hizmet vermektedir.

İngiltere vatandaşlığı başvurusu nasıl yapılır, İngiltere yatırım vatandaşlık başvurusu için şartlar nelerdir gibi sorularınız varsa CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 1624 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular