image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi, İngiltere’de kendi işinin kurmak, bir işe ortak olmak ya da bir işi devralmak isteyen kişilerin başvuru yapabileceği bir İngiltere vizesi türüdür.

Girişimciler için İngiltere Vizesi, İngiltere’ye giderek iş kurmak, devralmak ya da ortaklık kurmak amaçları ile başvuru yapılabilen bir İngiltere vizesi türüdür. Girişimciler için İngiltere Vizesi başvurusunda bulunarak İngiltere’ye gidecek olan şahıslar bilmelidir ki bu kişiler sadece kendilerine ait işlerde ve işyerlerinde çalışabilirler ve bunun dışında herhangi bir işte, bir işverene bağlı olarak çalışamazlar. Başka bir işte çalışmak üzere İngiltere’ye gitmek isteyen kişiler web sitemizde Tier-2 ve Tier-5 İngiltere çalışma vizesi başvurusu yapabilirler. Bu vizeler hakkında detaylı bilgi almak ve gidiş amacına göre en uygun vize türünü belirlemek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi ile İngiltere’ye gitmek isteyen kişiler aşağıdakilerden birisini yapmak üzere bu vizeye başvuruyor olmalıdır;

  • Serbest meslek sahibi olarak kendi işini İngiltere’de yapmak
  • İngiltere’de kayıtlı bir şirket açmak veya hâlihazırda var olan bir şirketi devralmak
  • Adi ortaklık yapmak üzere İngiltere’de çalışmak
  • İngiltere’de kurulu bir şirkete ortak olarak girmek

Girişimciler için İngiltere Vizesi başvurusunda bulunabilmek için başvuru sahibinin puan bazlı sistemden toplam 75 puanı alabilmesi gerekir. Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi başvurusunda bulunmak suretiyle İngiltere’ye gitmek isteyenlerin aşağıdaki unsurları karşılamak suretiyle 75 puanı toplamış olması gerekmektedir;

  • İngiltere vizesi başvuru sahibi £200.000 ve üzerinde sermayeye sahip ise: 25 Puan
  • Bu para bir veya birden fazla finansal kuruluş (bankalar vb.) bünyesinde tutulmakta ise: 25 puan
  • Bu para İngiltere’de kullanılabilecek durumda ise: 25 puan

Yukarıdaki belirtilen £200.000 sermaye şartı minimum sermaye miktarını ifade etmekte olup bu sermayenin nakit olması gerekmektedir. Bu paranın İngiltere’de kullanılabilecek olması ise, bu paranın hâlihazırda bir İngiliz finansal kuruluş hesabında bulunuyor olmasıdır. Yani paranın İngiltere’de bulunuyor olması gerekir.  Eğer ki bu para İngiltere dışında bir ülkedeki bir finansal kuruluş hesabında bulunuyorsa hiçbir kayıt ve şart aranmaksızın her an İngiltere’ye transferinin mümkün olması gerekir.

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi başvurusunda gösterilen sermaye İngiltere’de kurulacak veya devralınacak bir işe yatırılmalıdır. Bunun ne tür bir iş veya işletme olabileceği ile ilgili herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Yalnızca bu para mülkiyete yani taşınmaz mallara yatırım yapılarak kullanılamamaktadır. Yani ev veya arsa vs. alarak bu sermaye değerlendirilememektedir.

Puan bazlı sistemden 75 puan sağlama şartına ek olarak başvuru sahibinin İngilizce dil şartı ve maddi yeterlilik şartını sağlaması da gerekmektedir. Girişimciler için İngiltere Vizesi ile İngiltere’ye giden kişiler bu ülkede sürekli oturum alana dek hiçbir şekilde devlet sosyal yardımlarına başvuramayacaklardır. Bu nedenle de bu yardımlara başvurmadan ya da yasadışı olarak İngiltere’de çalışmadan geçinebileceklerini ispatlamalıdırlar.

tier-1 girişimci

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere 3 yıl süreli vize verilmektedir. Bu 3 yıllık süre bitmeden uzatma başvurusu yapılarak uzatılabilecektir. Uzatma başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere ise 2 yıllık uzatma süresi verilmektedir. Uzatılmış olan bu İngiltere vizesi ile toplamda 5 yıl İngiltere’de ikamet etmiş olan kişi İngiltere’de sürekli oturum iznine başvurabilir. Eğer bu başvuru olumlu sonuçlanırsa sürekli oturum izninin alınmasından 1 yıl sonra İngiltere vatandaşlığı için başvuru yapılabilecektir.

Girişimciler için İngiltere Vizesi  başvurusu oldukça karmaşıktır. Çünkü bu başvurularda oldukça fazla sayıda ispatlanması gereken husus bulunmaktadır. Ayrıca bu hususların ispatlanması da oldukça zordur. Bu nedenle bu başvurulardan olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak başvuru sahiplerine oldukça fayda sağlayacaktır. Profesyonel danışmanlık almak isteyen kişiler CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 14454 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları