image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlık Şartları İçinde Yemin Töreninin Önemi Nedir?

İngiltere vatandaşlık şartları içinde yemin töreninin düzenlenmesi, vatandaşlık belgesinin (certificate of naturalisation) verilebilmesi için son şart olarak görülebilir. Yemin töreninin düzenlenmesi ve içeriği hakkında CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilir ve başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlık şartları, hak ve yükümlülükleri, başvurusu olumlu sonuçlanan en geç 3 ay içerisinde yemin törenini düzenleyerek vatandaşlık belgesini alan her birey için aynen geçerlidir. Oy kullanma, istediği zaman ülkeye girip çıkma, taşınır/taşınmaz varlıklar alıp satma, Birleşik Krallık pasaportu sahibi olma, İngiltere kanunlarına uyma gibi doğuştan İngiliz vatandaşı olan bireylerle aynı hak ve yükümlülüklere sahip olacaktır.

İngiltere’de vatandaşlık statüsü kazanmak oldukça zor ve meşakkatli bir yoldur. İngiltere vatandaşı olmak için belirli İngiltere vatandaşlık şartlarını sağlıyor olmak ve başvuru prosedürlerini uygun şekilde yerine getirmiş olmak gereklidir. İngiltere vatandaşlık başvuru formunu doldurup başvuru ücretini yatıran bireyler başvuru için gerekli evrakları toparlayarak başvuru dosyasına koyması gereklidir. Kasım 2018 tarihinden itibaren vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine yapabileceklerdir.

Vatandaşlık başvurusunun sonucu 6 ay civarında sonuçlanabilecek ve sonucun olumlu olması durumunda İngiliz İçişleri Bakanlığı başvuru sahibine vatandaşlık yemin töreni için davet mektubu gönderecektir. Bu mektup bireylerin eline ulaştığı günden başlamak kaydıyla 3 ay içinde yemin töreni düzenlenmelidir. Bu süre zarfında İngiltere’de bulunamayacak olan bireyler bulundukları ülkenin konsolosluk veya elçiliklerinde yemin töreni düzenleyebilme şansına sahip olacaklardır. Yaşadıkları ülkenin İngiltere konsolosluk veya elçilikleriyle iletişime geçmelidirler. İngiltere’de bulunan bireyler ise yaşadıkları bölgenin yetkilileriyle iletişime geçerek yemin töreni için gün ve saat ayarlaması yapmalıdır. İngiltere vatandaşlık şartlarından biri olan İngiliz vatandaşlığı yemini tamamlandıktan sonra başvuru sahiplerine vatandaşlık belgeleri (certificate of naturalisation) verilecektir. Hiçbir geçerli mazeret sunmadan veya mantıklı sebebi bulunmayıp İngiliz vatandaşlık yemini törenine katılmayan veya tören düzenlemesi için başvuru yapmayan bireylerin vatandaşlık onayları iptal edilir ve bireyler yeniden başvuru yapmak zorunda kalacaktır.

İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar, Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı ve Kuzey İrlanda vatandaşlığı konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler göçmenlik hukuku, İngiltere vatandaşlık başvurusu ve İngiltere vatandaşlık şartları konusunda uzman CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

İngiltere vatandaşlık şartları neler olabilir, İngiltere vatandaşlık başvurusunu nasıl yapabilirim gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 2390 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular