image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı Kaç Yıl İngiltere’de Yaşama Şartı Koymuştur?

İngiltere vatandaşlığı kaç yıl yaşama şartı koyduğu hakkında başvuru sahipleri oldukça merak içindedirler. Vatandaşlık başvurusu yapabilmek için süre sınırlamasının ne kadar olduğunu öğrenmek için CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı kaç yıl İngiltere’de yaşama şartını sağladıktan sonra başvurabilecek bir vatandaşlık türü olduğuna cevap bulabilmek için öncelikle başvuru sahiplerinin İngiliz vatandaşıyla evli olup olmadıklarının incelenmesi gereklidir. İngiltere’de yaşam hakkında daha detaylı bilgi için linke tıklayabilir, CSS uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı kaç yıl İngiltere’de yaşadıktan sonra başvuru yapılabilen bir vatandaşlıktır, sorusunun yanıtı İngiltere Vatandaşıyla evli olan bireyler için şöyle açıklanabilir; İngiltere’de son 3 yıldır yaşıyor olmak, başvuru tarihinde evli olmak ve başvuru tarihi de geçerli olmak üzere son 36 aydır 270 günden fazla Birleşik Krallık sınırları dışına çıkmamış olmak. İngiltere vatandaşıyla evliyseniz ve bu süreler hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı kaç yıl İngiltere’de yaşama şartı koyduğunu İngiltere vatandaşıyla evli olmayan bireyler için bu şartların neler olduğunu CSS & Co Legal uzmanlarından elde edebilirsiniz. İngiltere vatandaşıyla evli olmayan bireyler için İngiltere vatandaşlığı süre şartı; son 5 yıldır Birleşik Krallık’ta yaşıyor olmak, son 12 ay içinde 90 günden fazla İngiltere dışına çıkmamış olmak vb. olarak örneklendirilebilir.

İngiltere vatandaşlığı, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkelerinin vatandaşlık başvurusu Kasım 2018 tarihinden itibaren başvuru sahipleri, vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezinde (UKVCAS) yapabilecektir. İngiltere vatandaşlık başvurusu yapmak isteyen bireyler belirli şartları taşıması gereklidir. Bu şartları sağlamayan bireyler başvurunun reddi ile karşı karşıya kalacaklardır. Ancak CSS Legal uzmanları başvuru sürecini başından sonuna kadar takip ederek vatandaşlık alma ihtimalini artırmaktadır.

CSS & Co Legal Services İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında, İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla profesyonel danışmanlık veren bir şirkettir. 2006 yılından beri Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle hizmet vermektedir.

İngiltere vatandaşlığı kaç yıl İngiltere’de bulunmuş bireyler için başvuru imkânı sağlamaktadır, İngiltere’de yaşıyorum kaç yıl sonra İngiltere vatandaşlığına başvuru yapabilirim gibi sorularınız varsa CSS Legal uzman danışmanlarıyla CSS Legal İngiltere Vize ve Vatandaşlık Danışmanlık Hattı aracılığıyla irtibata geçerek cevap bulabilir, vatandaşlık başvuru işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

Bu sayfa 823 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular