image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Yaşam (Genel Bilgiler)

İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler ülkeleri Birleşik Krallık’ı oluşturmaktadır ve İngiltere vizesi alınarak Birleşik Krallık ülkelerinin tamamına giriş yapabilmek mümkündür.

İNGİLTERE'DE YAŞAM

Büyük Britanya ise İngiltere, İskoçya ve Galler ülkelerinden oluşmaktadır. Yani Kuzey İrlanda Büyük Britanya ülkeleri arasında yer almamaktadır. Birleşik Krallık ile Büyük Britanya çok karıştırılmaktadır. Birleşik Krallık, İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler ülkelerinden oluşturmaktadır ve İngiltere vizesi alınarak Birleşik Krallık ülkelerinin tamamına giriş yapabilmek mümkündür. Krallığın merkezi ve en büyük ülkesi ise İngiltere’dir. Büyük Britanya ise İngiltere, İskoçya ve Galler ülkelerinden oluşmaktadır. Yani Kuzey İrlanda Büyük Britanya ülkelerinde yer almamaktadır.

Birleşik Krallık’ın sahip olduğu siyasal sistem, hukuk sistemi, idari yapı, ekonomik yapı, demografik yapı, egitim sistemi, sağlık sistemi, bankacılık sistemi, iklimi, ulaşımı, mutfağı, eğlence hayatı, alışveriş yapılabilecek yerleri, trafiği, şehirleri, tarihi ve turistik mekânları websitemizin bu bölümünde incelenmiştir. İngiltere’ye gitmeden önce bunların bilinmesi yararlı olacaktır. İngiltere’de yaşam aşağıdaki başlıklarda detaylı olarak ele alınmıştır;

 

 1. İngiltere’de Siyasal Sistem
 2. İngiltere’de Hukuk Sistemi
 3. İngiltere’de İdari Yapı
 4. İngiltere’de Ekonomik Yapı
 5. İngiltere’de Demografik Yapı
 6. İngiltere’de Sağlık Sistemi
 7. İngiltere’de Bankacılık Sistemi
 8. İngiltere’de İklim
 9. İngiltere’de Ulaşım ve Trafik
 10. İngiltere’de Şehirler
 11. İngiltere’de Tarihi ve Turistik Mekânlar
 12. İngiltere’de Yeme-İçme
 13. İngiltere’de Eğlence Hayatı
 14. İngiltere’de Alışveriş

 

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2621 defa görüntülendi