image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı için Gerekenler Eksik Olursa Ne Gibi Cezalar Alınabilir?

İngiltere vatandaşlığı için gerekenler eksik veya yanlış olduğu takdirde başvuru reddi alma ihtimali artmaktadır. Vatandaşlık başvurusu reddinin çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Başvuru evraklarının şüpheli veya sahte olması durumunda 3 aya kadar hapis veya £ 5,000 para cezası ya da ikisi birlikte ceza olarak verilebilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı için gerekenler içinde en önemlisi belirli prosedürlere uyularak ve başvuru için gerekli şartlar sağlanarak başvuruda bulunulmasıdır. Bu prosedürler, başvuru ücretinin yatırılması, başvuru formunun doldurulması ve gerekli belgelerin eksiksiz şekilde tamamlanması şeklinde sıralanması, başvuru dosyasının biyometrik bilgilerle başvuru merkezine teslim edilmesi ve başvurunun olumlu sonuçlanması halinde yemin töreni düzenleyerek vatandaşlık belgesinin alınmasıdır.

Başvuru formu doğru bilgiler ışığında doldurulmalı, aksi durumda -eksik veya yanlış bilgi/belge tespiti halinde- başvuru reddiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. İngiltere vatandaşlığı için gerekenler içinde kişilerin İngiliz makamlarınca belirlenmiş birtakım şartları sağlaması ve bu şartları sağladığını da belgelerle ispatlaması gereklidir. Bu şartlardan bazıları; adli sicil kaydının temiz olması, B1 ve üzeri seviyede İngiliz makamlarınca tanınan İngilizce dil sınavlarına girmiş olmak, belirli bir süre İngiltere’de yaşamış olmak, yeterli konaklama imkanlarının olması, yeterli maddi yeterliliğin bulunması, sürekli oturum sahibi olmak vb. olarak sıralanabilir. Bu şartlar başvuru sahibinin İngiltere vatandaşı bir bireyle evli olup olmamasına göre değişmekte ve vatandaşlık başvuruları bir hak olmadığı için başvurunun reddi sonucunda vize reddine itiraz gibi bir itiraz süreci bulunmamaktadır. Vatandaşlık başvuruları ve ret alındığı takdirde neler yapılabileceği hususunda CSS Legal Services uzman danışmanlarıyla iletişime geçilmesi önerilmektedir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler göçmenlik hukuku ve İngiltere vatandaşlığı için gerekenler konusunda uzman CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

İngiltere vatandaşlığı için gerekenler nelerdir, İngiltere başvurusu için gerekli evraklar nelerdir gibi kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 805 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular