image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi İtiraz Hakkı Bulunur Mu?

İngiltere Turist Vizesi itiraz hakkı, bulunmamakla birlikte yalnızca itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu ile itiraz edilebilmesi mümkün olacaktır.  Yeniden değerlendirme başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri ve nasıl yapılabilecekleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi başvurularında, diğer İngiltere vizesi başvurularında da olduğu gibi başvurunun olumsuz sonuçlanması mümkündür. Bu başvurularda vize reddi alınması durumunda İngiltere Turist Vizesi itiraz hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere Turist Vizesi itiraz hakkı mahkemeye başvurarak itiraz davası açma veya idari itirazda bulunma haklarını içermemektedir.  Başvuru sahipleri vize reddi almaları durumunda yalnızca itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusunda bulunabilmektedirler.  Yeniden değerlendirilme başvurularında vize reddi almış olan başvuru dosyası tekrar ve ilk sefere nazaran daha detaylı bir şekilde hazırlanarak yeniden teslim edilir. İtiraz kapsamlı bu başvurularda verilen ret kararının yersiz, hatalı veya yanlış anlaşılma sonucu olduğu belirtilerek vize verilmesi talep edilmelidir.  Vize ve göçmenlik kurallarına hâkim olunması başvuruların prosedürlere uygun hazırlanabilmeleri için gereklidir.  İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurularının gereksinimleri ve prosedürleri hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi retleri çeşitli sebeplerle verilebilmektedir.  Bu sebeplerden birisi başvuru sahibinin İngiltere’ye gidiş amacına uygun olmayan bir İngiltere vizesi türüne başvurmuş olmasıdır.  Başvurulan vize türü ile seyahat amacı arasında uyuşmazlık bulunması başvurunun makul olmasına gölge düşürebileceğinden dolayı vize reddi alınmasına yol açabilecektir.  Örneğin, 6 ay ila 11 ay süre ile İngiltere’de bulunan bir eğitim programına katılmak isteyen kişilerin İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi yerine İngiltere Uzatılmış Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunmaları gereklidir. Diğerine başvuru yapmak olumsuz sonuç alınmasına yol açabilecektir. Farklı İngiltere vizesi türleri ve bu vize türlerinin kullanım alanları, vize süreleri ve sınırlamaları ile hangisini sizin durumunuza en uygun olduğu hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmıştır.  İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sunmakta olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, İngiltere Turist Vizesi itiraz hakkı, İngiltere vizesi türleri, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 923 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular