image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere’de bir eğitim kurumunda 6 ile 11 ay arasında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvuru yapabileceği bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere vizesi türleri çalışma, yerleşim, ziyaret, öğrenim gibi çeşitli amaçlara göre farklı türlere ayrılmaktadır. Bunlardan öğrenim görme amacı ile başvuru yapılabilen 4 adet vize türü bulunmaktadır. Bu türler; İngiltere Öğrenci Ziyaretçi/Turist Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi/Turist Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesidir. Bu türlerden biri olan İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi’ne başvuru yapacak olan başvuru sahiplerinin gidiş amacı yalnızca İngiltere’de bir eğitim kurumundan 6 ile 11 ay arasında dil eğitim almak olmalıdır. Bu vizeye başvuru yapacak olan kişilerin bu vizeye başvurma amacını ve şartlarını sağladığını göstermesi gerekir. Yani başvuru sahibi öğrenciler İngiltere’de alacağı dil eğitimin kendisi için çok gerekli olduğunu gösterebilmelidir. Başvuru sahipleri bu hususları ancak başvuru dosyasına çeşitli belgeler koyarak gösterebilecektir.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu için öncelikle başvuru sahibinin eğitim almayı planladığı dil okulundan kabul aldığına dair bir kabul mektubunun başvuru dosyasına konulması gerekir. Kabul mektubundan sonra İngiltere vizesine öğrenci ziyaretçi olarak İngiltere’de 6-11 aylık bir eğitim almak üzere başvuru yapacak olan kişilerin başvuru dosyalarında eğitim, yaşam ve kalacak yer masraflarını nasıl karşılayacaklarına dair belgelerin de mutlaka eklenmesi gerekir. Bu masraflar kişinin kendisi tarafından karşılanabileceği gibi sponsoru ya da sponsorları tarafından da karşılanabilir. Masrafların nasıl karşılanacağını göstermek üzere başvuru sahibinin firmamızla vize başvuru işlemlerini başlatmasının akabinde danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesinde belirtilen ve başvurunuzda olması gereken diğer belgelerin yanı sıra maaş bordrosu, kira sözleşmesi, tapu senedi, sponsorluk belgesi gibi belgelerin vize başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin bilmesi gereken bir diğer husus; başvuru dosyasında belirtilen kalınacak yerin kişiye uygun bir yer olması gereğidir. Bu durum, kalınacak yerin hem ücretinin hem de şartlarının uygun olması gerektiği anlamına gelir. Şartların uygunluğu ise kalınacak yerin kişiye uygun büyüklükte olması,  okuluna uygun bir mesafede olması ve başvuru sahibinin kalacağı kişilerin uygun olmasını ifade eder. Mesela İngilizce dil okuluna gidecek olan bir öğrenci İngiltere’de aile yanında konaklamayı tercih ederse birlikte kalacağı bu ailenin Türk ya da başka bir milletten olması birlikte kalınacak kişilerin uygun olmadığını gösterir. Çünkü bu vizeye başvuru yapan öğrencinin amacı, İngilizce öğrenmektir. Bu nedenle İngiliz bir ailenin yanında ya da bir öğrenci yurdunda kalması daha makul olacaktır.

Başvuru sahiplerinin unutmaması gereken bir husus da vize süreleri bitince İngiltere’den ayrılmaları gerektiğidir. 6-11 aylık süre ile verilen bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesinin başvurusunda vize süresi bitmeden önce İngiltere’den çıkılacağına dair bir intiba oluşturulması da olumlu sonuç alabilmek için oldukça önemlidir. Başvuru sahipleri bunu Türkiye’deki bir üniversitede okudukları, işlerinin olduğu, aile bağları gibi hususları firmamızla vize başvuru işlemlerini başlatmalarının akabinde danışmanları tarafından sağlanacak olan belge listesinde belirtilen ve başvuruda olması gereken diğer belgelerin yanı sıra bu durumları gösteren öğrenci belgesi, transkript gibi bazı belgelerle ispatlayabilir.

uzatılmış öğrenci ziyaretçi

Bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi alınacak olan eğitime göre 6-11 aylık sürelerle talep edilebilmektedir. Buna ek olarak belirtmek gerekirse, vize süresi İngiltere’den Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları gibi olabilecek istisnai durumlar haricinde uzatılamamaktadır. Başvuru yapılırken bu hususa dikkat edilmesi ve 11 aydan daha uzun kalınması gereken bir eğitim alınması planlanıyorsa (lisans, master, doktora, çeşitli sertifika programları vb.) Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi’ne başvuru yapılması gerekir. Bu vizenin şartlarının neler olduğuna dair detaylı bilgi almak ve başvurusunu danışmanlarımızla gerçekleştirmek isteyen kişiler CSS Legal danışmanları ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi başvurularının en zor olumlu sonuç alınabilen vize türlerinden olduğu herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları ufak bir hatada veya eksiklikte dahi vize reddi verebilmektedir. Ayrıca bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına doğru vize türüne başvuru yapmak oldukça önem taşır. Yanlış vize türüne başvuru yapmaktan kaynaklı vize reddi almamak için firmamız CSS & Co Legal Services’ten vize danışmanlığı almak oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 6997 defa görüntülendi

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları