image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandasligi İcin Gerekli Evraklar Eksik Olduğu Durumda Ne Olur?

İngiliz vatandasligi icin gerekli evraklar eksik veya yanlış olduğu takdirde başvuru reddi alma ihtimali artmaktadır. Vatandaşlık başvurusu reddi alan bireyler tekrar başvuru yaparak aynı maddi manevi süreçleri yeniden yaşamak durumunda kalabiliyorlar. Başvuru evraklarının şüpheli veya sahte olması durumunda belirli sürelerde ve ücretlerde cezalar verilmektedir.

İngiltere vatandaşlığı başvurusu verilmiş bir hak olmadığı için başvurunun reddi durumunda bireylerin vize başvurularında olduğu gibi itiraz etme yolları bulunmamaktadır. İngiltere vatandaşlık başvurusunda ret almış olan bireyler yeniden başvuru sürecine başlaması gereklidir.

Birleşik Krallık vatandaşlığı, başvuru sahiplerine oy kullanma, İngiliz pasaportu sahibi olma, Birleşik Krallık ülkelerine (İngiltere, İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda) serbestçe girip çıkma ve dolaşma, sağlık hizmetlerinden ve sosyal hizmetlerden yaralanma hakkı tanımaktadır. Ancak başvuru sahipleri İngiliz vatandasligi icin gerekli evrakları içerisinde eksik, yanlış bilgi, sahte veya hileli bilgiler eklemesi sebebiyle İngiliz makamlarınca belirli cezalara çarptırılırlar.

İngiliz vatandasligi icin gerekli evraklar içerisinde İngiliz makamlarını kandırmaya yönelik bilgi ve belgelerin bulunduğu tespit edildiği durumlarda bireylere 3 ay ve üzerinde hapis cezası veya £5,000 ve üzerinde para cezası veya her ikisi birden verilebilmektedir.

İngiltere vatandaşı olmak için Kasım 2018 tarihinden itibaren başvuru sahipleri, vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezinde (UKVCAS) yapabilecektir. Vatandaşlık başvurusu şartlarından biri veya birkaçını sağlamayan bireyler vatandaşlık başvuru reddi alacaklardır. Ancak bu, başvuru sahiplerinin maddi sıkıntılar ve manevi zorluklar yaşamasına sebep olacaktır. Bu yüzden İngiltere vatandaşlığı başvurularında CSS Legal uzman danışmanlarından profesyonel destek alınması başvuru sürecinde ve gerekli şartların neler olduğunu öğrenip evrakların toparlanması noktasında bireylerle büyük kolaylıklar sağlayacaktır. CSS Legal uzmanları başvuru sürecini başından sonuna kadar takip ederek başvurunun olumlu sonuçlanmama ihtimallerini tespit edip ortadan kaldırarak vatandaşlık alma ihtimalini artırmaktadır.

İngiltere vatandaşlığı olarak bilinmesine rağmen yalnızca İngiltere değil Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkelerinin vatandaşlık başvurusunu da içeren Birleşil Krallık vatandaşlık başvurusu belgereri yani İngiliz vatandasligi icin gerekli evraklar listesi CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçilerek öğrenilebilir.

2006 yılından beri CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle danışmanlık vermeyi sürdüren bir şirkettir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi almak isteyen bireyler linke tıklayabilir veya göçmenlik hukuku konusunda uzman CSS Legal uzman danışmanlarıyla CSS Legal İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla irtibata geçerek vatandaşlık başvuru işlemlerini başlatabilir.

 

Bu sayfa 815 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular