image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandasligi icin Gerekli Belgeler Hangileridir?

İngiliz vatandasligi için gerekli belgeler, vatandaşlık başvurusu yapan bireylerin kişisel durumlarına göre değişebilmektedir. Bu şartların tamamı hakkında detaylı bilgiyi CSS Legal Services uzmanlarına danışarak öğrenebilirsiniz.

İngiliz vatandasligi için gerekli belgeler, başvuru sahibinin şartlarına göre değişmekle birlikte bu şartlar içerisinde ortak olan, başvuru sahibinin sağlaması gereken kurallar mevcuttur.

İngiliz vatandaşı bireyle evli olsa da olmasa da başvuru sahiplerinin sağlaması gereken İngiliz vatandasligi için gerekli belgelere örnek olarak; adli sicil kaydının temiz olduğuna dair belge, başvuru sahibinin göçmenlik geçmişinin temiz olduğunu ifade eden belgeler, İngiltere’de yaşam (Life in the UK) sınavını geçmek, İngilizce bilgisini İngilizce dil sınavlarıyla kanıtlıyor olmak vb. verilebilir.

Başvuru sahibinin İngiltere’ye daha önceden illegal yollarla girmemiş olması, son 10 yıl içinde Home Office’yi yanıltmaya çalışmış olmaması gibi şartlar vatandaşlık başvurusunun ret alma ihtimalini azaltmak için bilinmelidir. İngiltere vatandaşlık başvurusu ret ile sonuçlanan bireyler CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçerek yeniden başvuru yapabilir, kafasındaki tüm soruları sorabilirler.

İngiliz vatandasligi için gerekli belgeler, İngiliz vatandaşı ile evli olan bireyler için; başvuru tarihinde hala evli olduğunu kanıtlamak, son 3 yıl içinde toplamda 270 günden fazla Birleşik Krallık sınırları dışında bulunmamak, başvurunun yapıldığı sırada sürekli oturum sahibi olmak vb. sıralanabilir.

İngiliz vatandasligi için gerekli belgeler, İngiliz vatandaşı ile evli olmayan yetişkinler için en az 12 aydır. Birleşik Krallık’ta sürekli oturum izni sahibi olmak, başvurunun hemen öncesinde son 5 yıldır Birleşik Krallık sınırları içinde yaşamış olmak vb. olarak örneklendirilebilir. İngiliz vatandaşlığı için gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçmeniz önerilmektedir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda her türlü sorularınıza cevap bulabilmek için CSS Legal uzman danışmanlarına telefon aracılığıyla ulaşabilir veya ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

2006 yılından beri CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle danışmanlık vermeyi sürdüren bir şirkettir.

İngiliz vatandasligi için gerekli belgeler neler olabilir, vatandaşlık başvurusu nasıl yapabilirim, İngiltere vatandaşlık başvurusunda ret aldım ne yapmalıyım gibi sorularınız varsa bunlar hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal danışmanlarıyla CSS Legal Birleşik Krallık Vizesi ve Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1796 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular