image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığı Başvurusu Yapabilmek İçin Hangi Prosedürler İzlenmelidir?

İngiliz vatandaşlığı başvurusu yapmak isteyen bireyler, başvuru formunu doldurup başvuru ücretini yatırdıktan sonra gerekli şartları sağladığını kanıtladığı evrakları başvuru dosyasına koyarak başvuru merkezlerine biyometrik bilgileriyle birlikte değerlendirilmesi için teslim ederek başvurularını gerçekleştirebilir.

İngiliz vatandaşlığı başvurusu için uygulanması gereken belirli prosedürler vardır. Bu prosedürlerden ilki başvuru ücretinin yatırılması ve başvuru formunun doldurulmasıdır. Başvuru formu doğru bilgiler ışığında ve tam doldurulmalıdır. Eksik veya yanlış bilgi/belge tespiti halinde başvuru reddi verilebilecektir. İngiliz vatandaşlığı başvurusu için kişilerin İngiliz makamlarınca belirlenmiş birtakım şartları sağlaması ve bu şartları sağladığını da belgelerle ispatlaması gereklidir. Bu şartlardan bazıları; adli sicil kaydının temiz olması, B1 ve üzeri seviyede dil bildiğini göstermek üzere Birleşik Krallık Home Office tarafından tanınan İngilizce dil sınavlarından birine girmiş olmak, belirli bir süre İngiltere’de yaşamış olmak, yeterli konaklama imkanlarının olması olarak sıralanabilir. Bu şartlar, başvuru sahibinin İngiltere vatandaşı bir bireyle evli olup olmamasına göre değişmektedir. İngiltere vatandaşlık başvurusu için gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi için CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı başvurusu, gerekli belgeler toparlandıktan sonra başvuru sahibinin dosyasına koyulacak ve biyometrik bilgileriyle birlikte Kasım 2018 de açılmış olan İngiltere’deki Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine yapılacaktır. İngiliz vatandaşlığı başvurusu 6 ay içinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre başvuru merkezinin yoğunluğuna göre kısalabilmektedir.

CSS & Co Legal Services İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle 2006 yılından beri danışmanlık hizmeti veren bir şirkettir.

İngiliz vatandaşlığı başvurusu nasıl yapılır, başvuru için gerekli evraklara nereden ulaşabilirim, İngiltere vatandaşlığı için gerekli prosedürler nelerdir gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS Legal uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilirsiniz. Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda CSS Legal uzmanlarına danışabilir, vatandaşlık başvuru işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

Bu sayfa 743 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular