image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Pasaportu ile Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir?

“İngiliz pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir?” sorusu kafasını karıştıran İngiliz pasaportu almak için başvuru yapacak olan bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirler.

İngiliz pasaportu sahibi olmak isteyen İngiltere’de sürekli oturum aldıktan 1 yıl sonra İngiltere vatandaşlığı başvuru yaparak İngiltere vatandaşlık sertifikasını alan bireyler İngiliz pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir? sorusu için internette çeşitli sayfalarda araştırma yapmaktadır. İngiltere pasaportu ile ilgili yazılar bulunan çeşitli forum, sözlük gibi sayfalarda araştırma yan bireyler güncel olmayan ve doğruluğunun ispat edilmesi gereken birtakım bilgilerle karşılaşmakta ve yanlış yönlendirilmektedir. İngiltere pasaportu başvurusu ve İngiltere vatandaşlığı ile ilgili tüm sorularınızı CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

“İngiliz pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir?” sorusunun yanıtını 2018 verilerine göre 186 olarak verebiliriz. Ancak bu sayı yıldan yıla değişmektedir. İngiltere pasaportu sahibi olan bireyler birçok ülkeye vizesi gidebildiği ve İngiliz pasaportunun dünyada geçerliliğinin yüksek olması sebebiyle İngiliz pasaportunun çok güçlü olduğu söylenebilir. İngiltere pasaportunun sağladığı faydalardan yararlanmak isteyen bireylerin öncelikle başvuru esnasında belirli şartları taşıması gereklidir. Aksi takdirde İngiltere makamları İngiliz pasaportu vermeme hakkına sahiptir. Gerekli belgeler arasında; İngiltere vatandaşlık sertifikası (certificate of naturalisation), İngilizce olmayan belgeler varsa bu belgelerin tercümesinin yapılmış halleri, başvuru sahibinin kişisel bilgileri (doğum tarihi, yaşadığı yer vb.) gibi örnekler verilebilir. Başvuru sahibinin özel bir durumu var ise başvuru evrakları ona göre şekillenecek ve bununla ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarından profesyonel destek alarak başvuru işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda bilgi almak isteyen herkes CSS & Co Legal danışmanlarından profesyonel destek alabilir, ofislerimizi ziyaret edebilir veya telefon ederek başvuru işlemlerini başlatabilirler.

Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde 2006 yılından beri  CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında hizmet vermekte olan bir şirkettir.

İngiliz pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir? gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vizesi ve İngiliz Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık ve pasaport başvuru işlemlerine hemen başlayabilirler.

Bu sayfa 6310 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular