image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Pasaportu Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere pasaportu dünyadaki en güçlü pasaportlardan biridir. Bu pasaportun başvurularında belirli prosedürlerin izlenmesi gereklidir. 

İngiliz pasaportu, başvurusu yapmak isteyen İngiltere vatandaşlığı sahibi olan bireyler için belirli başvuru prosedürleri mevcuttur. Bunlardan biri, başvuru formunun ve başvuru ücretinin yatırılmasıdır. Başvuru ücretini yatırmayan bireylerin pasaport başvuru işlemleri başlatılamayacaktır. İngiliz pasaportu başvurularında doldurulması gereken başvuru formunun içeriğindeki bilgilerin doğruluğundan emin olunmalıdır. Aksi takdirde İngiltere makamları İngiltere pasaportu başvurusunu reddetme hakkına sahiptir. İngiltere vatandaşlığı sahibi olsanız bile bu sizin İngiliz pasaportu almanızı garanti etmemektedir.

İngiltere pasaportu için gerekli belgelerin başvuru dosyasına koyulması gereklidir. İngiltere’de Kasım 2018 tarihinde açılan İngiltere Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezi’ne başvuru yapılabilir veya online olarak başvuru işlemleri gerçekleştirilebilir. İngiliz pasaportu başvurusundan sonra başvuru için randevu günü alınır ve randevu gün ve saatinde başvuru merkezine 2 adet biyometrik fotoğraf ile gidilir. Başvuru sahibinin özel bir durumu var ise gerekli evrakların değişimi söz konusu olabilir ve bunlar hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçilmesi önerilmektedir. İngiltere pasaportu için gerekli belgelerden bazıları şunlar olabilir; İngiltere vatandaşlığı sertifikası, fotoğraf, kimlik bilgileri, 16 yaşın üzerinde olmak vb.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar  ve İngiliz pasaportu konusunda detaylı bilgi arayan herkes CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir şirkettir.

İngiltere pasaportu nasıl alınır, başvuru için hangi şartları sağlamak gereklidir, başvuru için hangi evrakları başvuru dosyasına koymalıyız gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vizesi ve İngiliz Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık pasaportu başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 767 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular