image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Pasaportu Almak İsteyenler Neler Yapmalıdır?

İngiliz pasaportu almak isteyen bireylerin uyması gereken belirli başvuru prosedürleri ve sağlaması gereken çeşitli başvuru şartları bulunmaktadır.

İngiliz pasaportu almak İngiltere vatandaşlığına başvuruda bulunmuş veya vatandaşlık belgesini almış birçok bireyin hayallerini süslemektedir. Ancak İngiltere pasaport başvurusunda bulunacak bireylerin belirli hususları bilmesinde yarar vardır. Öncelikli olarak İngiltere pasaportu verecek olan İngiliz hükümeti, bireyler İngiliz vatandaşı olsa dahi, pasaport vermeyi garanti etmemektedir. İngiliz pasaportu İngiliz hükümetine aittir ve gerektiği zaman iptal edebilir veya bireylerden geri alabilir. İngiltere yetişkin pasaportu 10 yıl geçerlidir ve başvuru süresi 3 ile 6 hafta arasında değişmektedir. Bu süre çeşitli sebeplerden dolayı uzayabilir veya kısalabilir. Bunlar hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız CSS & Co Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiliz pasaportu almak isteyen bireyler öncelikle başvuru ücretini yatırıp başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup gerekli evraklar listesini CSS Legal uzman danışmanlarından elde ederek başvuru prosedürlerine başlayabilirler. İngiltere vatandaşlığı belgesi, başvuru sahibine ait birkaç fotoğraf, kimlik bilgileri vb. gibi belgelerin içinde bulunacağı başvuru dosyası biyometrik bilgilerle birlikte İngiltere’de 2018 yılında açılan İngiltere Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezi’ne başvuru yapılabilir. Ek bir belgenin talep edilmesi veya herhangi bir durumda mülakata çağırılabilirsiniz.

İngiliz pasaportu almak amacıyla başvuru yapan bireyler için gerekli başvuru şartları arasında 16 yaşın üzerinde olmak ve İngiltere vatandaşı olmak bulunmaktadır. İngiltere pasaportu sahibi olmadan İngiltere’ye giriş yapmaya çalışmak başvuru sahibine ait bir sorumluluktur ve bütün riskler bireylere aittir.

CSS & Co Legal Services 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında hizmet vermekte olan bir şirkettir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi arayan ve İngiliz pasaportu almak için başvurunun nasıl yapılacağını araştıran herkes CSS Legal İngiltere Vizesi ve İngiliz Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık pasaport başvuru işlemlerine hemen başlayabilir.

Bu sayfa 891 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular