image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Pasaportu Almak icin Neler Gerekli Olabilir?

İngiliz pasaportu almak icin neler gerekli olabileceği konusunda araştırma yapan bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek başvuru prosedürleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi alabilirler.

İngiliz pasaportu almak icin neler gerekli olabileceğini araştıran bireyler genellikle internetteki çeşitli sitelerde araştırma yapmakta ve başvuru için gerekli prosedürleri, şartları forum, sözlük gibi sayfalardan edinmeye çalışmaktadır. Ancak bireyler bu sitelerdeki bilgilerin veya yorumların güncelliği ve doğruluğundan her zaman şüphe duyulması gerektiğini göz ardı etmemelidir. İngiltere pasaportu çıkartma başvurusunda bulunmak isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarına telefon aracılığıyla ulaşarak veya ofislerimizi ziyaret ederek doğru ve güncel bilgi edinebilecektir.

İngiliz pasaportu almak icin neler gerekli ve nelerin başvuru dosyasına koyulması gerektiğinden bahsedilirse öncelikli olarak başvuru prosedürlerini başlatacak olan başvuru ücreti ve başvuru formuna değinilir. Başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurarak başvuru ücreti de yatırıldıktan sonra İngiltere pasaportu için gerekli olan belgeler (kimlik belgesi, fotoğraf, vatandaşlık belgesi vs.) başvuru dosyasına eklenir ve biyometrik bilgilerle birlikte İngiltere Kasım 2018 tarihinde açılan İngiltere Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezi’ne başvuru yapılması gereklidir. İngiliz pasaportu almak icin neler gerekli olabileceği konusunda CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Başvuru değerlendirilme sürecini hızlandıran çeşitli servisler İngiltere pasaportu alımında kullanılabilmektedir. Bunlardan birine örnek olarak, Online Servis (Online Premium Service), belirli bir ücret ödenerek kullanılan online başvuru yapılmasını sağlayan bir servistir. Bu serviste randevu için tarih alımı başvurudan sonra en erken 2 gün içinde olmaktadır. Başvuru ücreti değişmekle birlikte bu servis yalnızca süresi dolan kırmızı pasaportunu veya pasaportunu yenilemek isteyenler tarafından kullanılabilmektedir. İngiltere pasaportu sahibi olmak isteyen bireyler başvuru değerlendirilme sürecini hızlandırabilecek belirli ücretler karşılığında yararlanılabilecek Hızlandırıcı Servisler hakkında detaylı bilgiyi de CSS uzman ve danışmanlarından edinebileceklerdir.

İngiltere pasaportu alacak olan bireylerin bilmesi gereken bir nokta, bireyler İngiliz vatandaşı olsa dahi, pasaport vermeyi garanti etmemektedir. İngiliz pasaportu İngiliz hükümetine aittir ve gerektiği zaman iptal edebilir veya bireylerden geri alabilir. İngiltere yetişkin pasaportu 10 yıl geçerlidir ve başvuru süresi 3 ile 6 hafta arasında değişmektedir. Bu süre çeşitli sebeplerden dolayı uzayabilmektedir. Başvurunuzla ilgili olarak aranabilir veya mülakata çağırılabilirsiniz. İngiltere pasaportu sahibi olmadan İngiltere vatandaşlığınız bulunsa bile İngiltere’ye giriş yapmaya çalışma konusunda tüm risklerin sorumluluğunun bireylere ait olacağı unutulmamalıdır. İngiltere pasaportu sahibi olmadan İngiltere’ye giriş yapılması önerilmemektedir. Bunlar hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız CSS & Co Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi arayan herkes CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir şirkettir.

İngiltere vatandaşlığı Ankara Antlaşması ile alınabilir mi, başvuru için hangi şartları sağlamak gereklidir, başvuru için hangi evrakları başvuru dosyasına koymalıyız gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vizesi ve İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık ve Birleşik Krallık pasaportu başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 2867 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular