image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Pasaport Başvurusu Yapmak İçin Nereye Başvurulur?

İngiliz pasaport başvurusu yapmak isteyen bireyler İngiltere içinden başvuru yapacaklarsa CSS Legal Londra ofisi, Türkiye’den başvuru yapacaklarsa CSS Legal Ankara, İstanbul ofislerini ziyaret ederek veya telefon aracılığıyla CSS Legal uzman danışmanlarına ulaşarak bilgi sahibi olabilir.

İngiliz pasaport başvurusu yapmak isteyen bireyler en başta başvuru prosedürlerini uygulamalı ve başvuru şartlarını sağlıyor olmalıdır. İngiliz pasaportu başvurusu için önce başvuru formu eksiksiz ve başvuru sahibine ait gerçeğe uygun bilgilere doldurulmalıdır. Başvuru ücreti yatırılarak başvuru işlemleri başlatılmış olacaktır. Başvuru için gerekli şartları sağlamayan bireyler pasaport sahibi olma ihtimalini en aza indirmektedir. Bu şartları sağladıktan sonra başvuru yapılması önerilmektedir. Başvuru sahibine ait kişisel bilgileri içeren belgeler (kimlik belgesi, fotoğraf vs. gibi belgelerin asılları olmalı çünkü fotokopisi kabul edilmemekte), belgelerin İngilizce tercümesi yoksa bunların İngilizceye çevrilmiş halleri, İngiltere vatandaşlık sertifikası (certificate of naturalisation) gibi birçok belge başvuru evrakları arasında bulunmalıdır. İngiltere’den başvuru yapacak olan bireyler Kasım 2018 yılında İngiltere’de açılmış olan İngiltere Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezi’nden randevu alarak başvuru dosyasını ve biyometrik bilgilerini teslim ederek İngiliz pasaport başvurusunu gerçekleştirmiş olacaktır.

İngiliz pasaportu almak ve başvuru süreci bireylerin tek başına yürütemeyeceği kadar karmaşık yapıda olan bir sistemdir. İngiliz pasaportu başvurusunda bu konuda uzman danışmanlardan destek alınması başvuru sahibinin maddi manevi yükler altına tekrar tekrar girmesini önlemeye yardımcı olacaktır. İngiltere pasaportuna sahip olmak, İngiltere vatandaşlığına başvuruda bulunmuş veya vatandaşlık belgesini almış birçok bireyin hayallerini süslemektedir. Ancak İngiltere pasaport başvurusu hakkında bireylerin belirli hususları bilmesi gereklidir. Öncelikli olarak İngiltere pasaportu verecek olan İngiliz hükümeti, bireyler İngiliz vatandaşı olsa bile, pasaport vermeyi garanti etmemektedir. İngiliz pasaportu İngiliz hükümetine aittir ve gerektiği zaman iptal edebilir veya bireylerden geri alabilir. İngiltere pasaportu 10 yıl geçerliliği bulunan bir pasaport olmakla birlikte başvuru değerlendirilme süresi 3 ile 6 hafta arasında değişmektedir. Bu süre çeşitli sebeplerden dolayı uzayabilmektedir. Bunlar hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız CSS & Co Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar ve İngiliz pasaport başvurusu konusunda detaylı bilgi arayan herkes CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir şirkettir.

İngiltere pasaport başvurusu nasıl yapılır, İngiltere pasaportu sahibi olmak için gerekli evraklar nelerdir gibi sorulara sahip bireyler CSS Legal İngiltere Vizesi ve İngiliz Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başvurabilir.

Bu sayfa 907 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular