image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Bursa İngiltere Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Bursa İngiltere Konsolosluğu telefon numarası Bursa içerisinde İngiltere temsilciliği birimi bulunmuyor olması sebebiyle yoktur. Bununla beraber Bursa’da İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunduğundan dolayı buradan vize başvurusu yapılabilmesi mümkündür.

Türkiye içerisinde bulunan İngiltere temsilciliği birimleri İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu, Ankara’da bulunan İngiltere Büyükelçiliği, İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğu, Antalya’da bulunan İngiltere Muavin Konsolosluğu, Fethiye, Bodrum ve Marmaris’te bulunan İngiltere Fahri Konsolosluklarıdır. Bursa ilinde İngiltere temsilciliği yoktur, dolayısıyla Bursa İngiltere Konsolosluğu telefon numarası da bulunmamaktadır.

Bursa İngiltere Konsolosluğu telefon numarası bulunsaydı dahi bu numara aranarak vize başvurusunda bulunmak için randevu almak, vize başvurusunun sonuçlarını almak vb. işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün olmayacaktır. Vize işlemleri için direkt olarak İngiltere temsilciliği birimlerine müracaat edilmesi mümkün olmamaktadır.

Vize başvuruları hazırlanan başvuru dosyaları ile yapılmaktadırlar. Vize başvuru dosyalarının hazırlanması için gereken belgeler tamamlanıp, belge tercümeleri yapılıp, varsa başvuru ücretleri ve harçları ödenip, vize başvuru formu doldurulduktan sonra vize başvuru randevusu alınmalıdır. Vize başvuru randevuları İngiltere temsilciliklerinden değil İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumunun resmî web sitesinden alınmaktadır. Firmamız aracılığı ile gerçekleştirilecek başvurularda danışmanlarımız başvuru sahipleri ile irtibat halinde başvuru sahiplerine en yakın İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alacaklardır. Türkiye’de Bursa haricinde Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Adana ve Gaziantep’te başvuru merkezleri bulunmaktadır. Vize başvurularında oluşturulan başvuru dosyaları alınacak olan randevunun gün ve saatinden önce tamamlanmak durumundadır. 

Tamamlanan başvuru dosyaları başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) ile birlikte bizzat başvuru sahiplerince randevunun alındığı İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilir ve bu merkez tarafından değerlendirilmeye alınmak üzere İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilir. Başvuruların doğrudan temsilciliklere teslim edilmesi mümkün olmadığından Bursa İngiltere Konsolosluğu telefon numarası olsaydı dahi bu numara başvurularda sahip olunması gereken bir bilgi değildir. Vize başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, Türkiye’de ve İngiltere’de başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sunmaktadır. 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS Legal uzmanlarıyla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak görüşebilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yaralanabilir, İngiltere vizesi ve vize başvuruları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bu sayfa 1080 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular