image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Başvurularının Yapılacağı İngiltere Vize Başvuru Merkezinden Randevu Alınması

İngiltere vizesi başvuruları yalnızca İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınarak yapılabilmektedir.

randevu

Birleşik Krallık’a herhangi bir amaçla gidecek olan kişilerin İngiltere vizesi başvurusu yapabilmesi için başvuru evraklarının tamamlanıp,  bunların tercümelerinin yapılması; İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılması; parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinden CSS Legal yorum ve analiz uzmanlarımızca randevu alınmalıdır. Yani vize başvurusu İngiltere Konsolosluğuna değil başvuru merkezlerinden birine yapılabilmektedir. İngiltere Konsolosluğu yalnızca vize başvurularının değerlendirilmesi aşamasında görev yapmaktadır. Bu bağlamda başvuru merkezleri konsolosluğun ön bürosu gibi çalışmaktadır diyebiliriz. Başvuru merkezine teslim edilen bilgi ve belgeler konsolosluğa gönderilerek vize memurlarınca değerlendirilir. Türkiye’den yapılan tüm vize başvuruları İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilerek buradaki memurlarca değerlendirilmektedir.

Türkiye’deki İngiltere vize başvurusu yapılabilen başvuru merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Antalya ve Adana illerinde bulunmaktadır. Başvuru sahibine bu merkezlerin en yakın olanından randevu alınarak başvurusunun gerçekleştirilmesi sağlanacaktır. Geçerli bir vize başvurusu yapılabilmesi için başvuru yapan kişilerin başvuru dosyası ile birlikte parmak izleri ve fotoğraftan oluşan biyometrik bilgilerini de İngiltere Vize Başvuru Merkezine vermeleri gerekmektedir.

İngiltere’ye gitmek üzere vize başvurularının oldukça karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak olan başvuru sahiplerince bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça yararlı olacaktır.  CSS Legal şikayet edilen bu hususu, başvuru sahiplerinin kimi zaman karşılaştığına şahit olduğu için vurgulamakta fayda görür. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçebilirler.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Reddine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik mevzuatı/uygulamaları uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 10819 defa görüntülendi