image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Antalya

İngiltere vizesine Antalya’dan başvuracak olan kişiler İngiltere Konsolosluğu Antalya’dan değil belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere İngiltere vize başvuru dosyasının ve biyometrik bilgilerin verilebildiği İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinden randevu alarak başvuru yapabilmektedir.  

Antalya’da İngiltere Muavin Konsolosluğu bulunmaktadır. Ancak bu konsolosluk birimi İngiltere vizesi başvurusunda bulunulabilen bir kurum değildir. Muavin Konsolosluğu, temsil yetkisi bakımından Konsolosluktan bir küçük rütbedir. Konsoloslukların yetki sıralaması; İngiltere Büyükelçiliği, İngiltere Başkonsolosluğu, İngiltere Konsolosluğu ve İngiltere Muavin Konsolosluğu şeklindedir.

ingiltere konsolosluğu antalya

Antalya’daki muavin konsolosluk, vize başvurusu yapılabilen veya başvuruların değerlendirildiği bir konsolosluk birimi değildir. İngiltere’ye herhangi bir amaçla gitmek üzere yapılacak olan vize başvuruları Antalya’da bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezine danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenler tercüme edilip, formlar İngilizce doldurulup, vize harcı ödemeleri tamamlandıktan sonra danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesiyle yapılabilmektedir. Her çeşit vize başvurusunu yalnızca randevu ile kabul eden başvuru merkezleri; Ankara Anlaşması kapsamındaki vize başvurularını da kabul etmektedir. Unutulmamalıdır ki; vize form çıktısı ve vize randevusu ücret ödemeden alınamaz.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3632 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Antalya Sıkça Sorulan Soruları