image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İzmir

İzmir’de İngiltere Konsolosluğu bulunmakta ancak bu konsolosluk biriminin İngiltere vizesi başvuruları sürecinde başvuruları kabul etmek, değerlendirmek gibi herhangi bir görevi bulunmamaktadır. 

İzmir’deki İngiltere Konsolosluğunun genel amacı İngiltere-Türkiye arasındaki İngiliz vatandaşlarına acil durumlarda yardım sağlama, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, ulaşım, Türkiye’de bulunan İngiliz vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık vb. gelişmeleri ile ilgili hizmet vermektedir. İzmir’deki İngiltere Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere vizesi işlemleri ile ilgilenmez veya herhangi bir destek-danışmanlık gibi hizmet vermez.

İzmir’de ikamet edip İngiltere vizesi başvurusu yapmak isteyenler, İzmir’in Alsancak bölgesinde bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezine müracaat edebilirler, ancak unutulmamalı ki müracaat etmeden önce başvuru prosedürlerine uygun olarak bazı işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Firmamız müşterisi başvuru sahiplerinin öncelikle başvuru yapacağı vize türünün uzmanlarımızca saptanması ve ardından diğer prosedürel işlemlere geçilmesi gerekir. Başvuru yapılacak vize türünün belirlemesinin ardından uzmanlarımız başvuru sahibinin kişisel durumuna göre bir belge listesi hazırlayacaktır. Başvuru sahibi bu belgeleri temin ettikten sonra ise firmamızca belirlenen limitleri aşmamak kaydıyla tercümeleri yapılacaktır. Bunların ardından başvuru ücreti ödemesinin yapılması ve başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Sonrasında randevu alınarak başvuru dosyasının ve biyometrik bilgilerin (fotoğraf ve parmak izleri) İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmek üzere İzmir’de bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesi gerekir.  

ingiltere konsolosluğu izmir

İzmir çevresindeki şehirlerin dışındaki şehirlerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise; başvurularını İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep’te bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4404 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu İzmir Sıkça Sorulan Soruları