image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul

İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu İngiltere vizesi başvurularının değerlendirildiği ve sonuçlandırıldığı tek konsolosluk birimi olmakla birlikte başvurular direkt olarak başkonsolosluğa yapılamaz.

Türkiye’deki tüm İngiltere vizesi başvuruları İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirmeye alınmaktadır. İstanbul’da İngiltere Konsolosluğu yoktur, İngiltere Başkonsolosluğu vardır. Başkonsolosluk, Ankara’da bulunan İngiltere Büyükelçiliğinden sonra tüm İngiltere Konsolosluklarının üstünde bulunmaktadır. Ayrıca vize başvuruları da herhangi bir konsolosluk birimi tarafından; örneğin İzmir’deki İngiltere Konsolosluğu, Antalya’daki Muavin Konsolosluğu, Bodrum, Fethiye ve Marmaris’te bulunan Fahri Konsolosluklar tarafından da incelenemez.

İstanbul’da yer alan başkonsolosluk başvuruları doğrudan kabul etmemekte, Türkiye’de 7 adet bulunan ve belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, başvuru harcı ve varsa diğer ödemelerinin yapılıp, randevularının alınması sonrasında İngiltere vize başvuru dosyasının ve parmak izleri ile fotoğraftan oluşan biyometrik kayıtların konsolosluğa incelenmek için gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla kabul etmektedir. Bu merkezler; Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Gaziantep, Bursa ve Antalya illerinde yer alır.

İNGİLTERE BAŞKONSOLOSLUĞU İSTANBUL

Her ne kadar İngiltere vizesi başvuru dosyaları İstanbul İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilse de, vize sonucu da başkonsolosluktan alınamamaktadır. Vize sonucu, yani pasaportlar ve diğer evraklar başvuru sahibi başvurusunu hangi başvuru merkezinden gerçekleştirdiyse oradan alınabilmektedir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4074 defa görüntülendi

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul Sıkça Sorulan Soruları