image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Ankara

Ankara’da İngiltere temsilciliği olarak İngiltere Büyükelçiliği bulunmakta, bu birime İngiltere vizesi başvurusu yapılamamaktadır.

İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye’de Ankara şehrinde bulunmaktadır. İngiltere Büyükelçiliği tüm temsilcilik birimlerinin en üst mertebesidir. Ancak bilinmeli ki; İngiltere vizesi başvuruları Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliğine yapılamamaktadır. Ankara’dan İngiltere vizesine başvuracak olan firmamız müşterileri başvurularını İngiltere Vize Başvuru Merkezine danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercüme edilip, ilgili formların doldurulup, ilgili harç ve ödemelerin yapılmasının ardından, eğer öncelikli servis gibi bir başvuru servisine ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarımız ile irtibat halinde alınmış olacak olan randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının ve biyometrik bilgilerin (parmak izleri ile fotoğraf) incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir. Türkiye’de başvuru merkezleri Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Bursa ve Antalya’da bulunmaktadır. Türkiye’den yapılan vize başvuruları yalnızca İngiltere Vize Başvuru Merkezileri tarafından kabul edilip değerlendirilmesi için İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilmektedir.  

İngiltere Büyükelçiliği vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma konularında faaliyette bulunmamaktadır. İngiltere vizesi başvuru dosyaları İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu hariç başka hiçbir İngiltere Konsolosluğu biriminde değerlendirilip sonuçlandırılamaz.

ingiltere konsolosluğu ankara

Ankara’daki büyükelçilik İngiltere ile Türkiye arasındaki siyasi, diplomatik, ticari ilişkileri yürütme gibi görevleri bulunmaktadır. Yani büyükelçiliğinin görevleri genellikle devletlerarası görevlerdendir, idari görevler değildir. Dolayısıyla vize başvuruları büyükelçilik tarafından değil bir alt birimi olan İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilerek olumlu ya da olumsuz bir sonuca bağlanmaktadır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3583 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Ankara Sıkça Sorulan Soruları