image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Oturma ve Çalışma İzni Nasıl Alınabilir?

İngiltere'de oturma ve çalışma izni alınabilmesi için izlenebilecek yollar vardır. Hangi durumlarda İngiltere'de oturma ve çalışma izni alınabileceği hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile görüşebilirsiniz.

İngiltere'de oturma ve çalışma izni alınabilmesinin yollarından birisi İngiltere Çalışma/İş Vizesi alınmasıdır. Vize sahiplerinin çalıştıkları süre içerisinde İngiltere'de bulunmaları gerekli olacağından dolayı oturma izinleri de sahip oldukları vize kapsamında bulunmaktadır.  İngiltere İş Vizesi sahipleri toplamda 5 yıllık bir süre boyunca İngiltere'de bulunmaları durumunda sürekli oturum izni başvurusunda bulunabilirler. Bu duruma izin vermeyen tek çalışma kapsamlı vize türü Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesidir. Tier-5 Çalışma Vizesinin süresi 12 ila 24 aydır ve uzatılması durumunda dahi sürekli oturum izni başvurusu için gereken 5 yıllık süreye ulaşmak mümkün olmamaktadır.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi İngiltere'de oturma ve çalışma izni konusunda istisna teşkil etmektedir. Ankara Antlaşması Vizesi sahipleri toplamda 4 yıl İngiltere'de bulunmalarının sonucunda sürekli oturum izni başvurusunda bulunabilmektedirler. Eğer vize sahipleri belirli bir işveren için çalışılması şartı bulunduran İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi ile İngiltere'de bulunuyorlarsa, sürekli oturum izniyle birlikte farklı işverenler için çalışma hakkı da elde etmektedirler. İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, bu vizenin sunduğu haklar, bu vize türünün başvuruları ve başvuru prosedürleri hakkında CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere'de oturma ve çalışma izni sağlayabilen bir diğer İngiltere vizesi türü ise İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesidir. Bu kapsamdaki vizelerin çoğu vize sahiplerine İngiltere'de oturma ve çalışma izni sağlamaktadır. Hangi yerleşim kapsamlı vize türlerinin İngiltere'de oturma ve çalışma izni sağladığı ve yerleşim kapsamlı vize başvuruları hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

2006'dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile iletişime geçebilir, İngiltere'de oturma ve çalışma izni almak, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 6420 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular