image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi

Tier 5 kategorisi altında bulunan İngiltere Geçici Çalışan Vizesi İngiltere’ye kısa bir süre için belirli alanlarda çalışmak amacıyla gitmek isteyen kişilerin başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere’de kısa bir süre çalışabilmek amacıyla bulunmak isteyen kişilerin başvuru yapabileceği Tier 5 İngiltere Geçici Çalışan Vizesi, İngiltere çalışma/iş vizesi alt kategorilerinden birisidir. Bu İngiltere çalışma/iş vizesi başvurunuzun olumlu sonuçlanması ile alınacak olan vize süresi başvuracağınız alt kategoriye göre değişkenlik gösterecektir. Olumlu sonuç alan başvuru sahiplerine 12 ile 24 ay arasında bir zaman için İngiltere’de kalma ve çalışma hakkı verilmektedir.

İngiltere çalışma/iş vizesi alt kategorilerinden birisi olan Tier 5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi altında 5 alt kategori bulunmaktadır. Bu alt kategorileri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yaratıcı ve spor dalları
  • Vakıf/Hayır Kurumu çalışanları
  • Din Görevlileri
  • Hükümet tarafından onaylanan değişim programı (ERASMUS)
  • Uluslararası Anlaşma

Bu kategoriler altında Tier 5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurusu yapılabilmesi için sağlanması gereken birtakım şartlar mevcuttur. Bu bağlamda bu vizenin başvurularında öncelikli sağlanması gereken; geçici olarak İngiltere’de çalışmak isteyen kişiye İngiltere’de çalışacağı kurum tarafından verilecek olan bir sponsorluk belgesi (CoS, Certificate of Sponsorship)’dir. Yani bu kişilerin başvuru yapabilmek için öncelikle geçerli bir CoS referans numarasına sahip olması gerekir.

Bir diğer şart olarak, başvuru sahipleri maddi yeterlilik şartını sağlamak zorundadırlar. Başvuru sahiplerinin başvuru tarihinden önce en az 90 gün boyunca banka hesaplarında £945 miktarında para bulundurmuş olmaları gerekmektedir. Bu paranın kaynağının yasal olduğunun da başvurularda gösterilmesi gerekir. Puan bazlı bu vize kategorisinde maddi yeterlilik şartı aranmasına karşın İngilizce dil yeterliliği aranmamaktadır. Yani başvuru sahiplerinin bir dil sınavına girmesine ve İngilizce dil bilgisini belgelerle kanıtlamasına gerek bulunmamaktadır.

tier-5

İngiltere Geçici Çalışan Vizesi altında geçerli bir başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri, puan bazlı sistemden toplamda 40 puanı sağlamış olmalıdırlar. Başvuru sahipleri istenen CoS belgesi için 30 puan, maddi yeterlilik kriterini sağlayarak da 10 puan almaktadırlar.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi vize türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen ve hangi şartları sağlaması gerektiğine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

CSS Legal, 2006 yılından bu yana Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 12987 defa görüntülendi

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları