image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurusu çoğu İngiltere vizesi türüne yapılan başvurular gibi yaklaşık olarak 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Tier-5 kategorisi altında yer alan İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurusu İngiltere vize başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, başvuru randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan randevuda başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler (fotoğraf ve parmak izi) verilerek yapılmaktadır. Başvuru yapıldıktan sonra başvuru dosyası incelenebilmesi için İstanbul’da yer alan konsolosluk birimi olan İngiltere Başkonsolosluğu’na gönderilmekte ve burada değerlendirilmektedir. Konsolosluk vize memurlarınca yapılan değerlendirmenin sonucunda başvuru sahiplerine olumlu ya da olumsuz vize kararı verilerek sonucu başvuru sahibine gönderilmektedir. Vize başvurusunun bir karara bağlandığı bu değerlendirme genellikle 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Konsolosluğun çok yoğun olduğu dönemde bu süreden geç açıklanabildiği durumlar da olabilmektedir. Bu nedenle bu süre dolduğu halde sonuç gelmediği takdirde olumsuz sonuç alınacağı düşünülmemelidir.

15 iş gününden daha kısa zamanda vize sonucu alması gereken ya da almak isteyen başvuru sahipleri ise İngiltere Vize Başvuru Merkezinden satın alınabilen Öncelikli Servis (Priorty Visa Service) veya Ekstra Öncelikli Servis (Super Priorty Visa Service) hizmetlerinden faydalanabilirler. Bu servislerden nasıl faydalanılabileceği ve bu servislerin nasıl satın alınabileceği ile ilgili bilgi almak üzere başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçebilirler.

İngiltere’de geçici olarak çalışmak üzere Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvuruları için oluşturulacak dosyanın titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle dosyanın tamamlanması ve teslimiyle İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere bu başvurularda da vize danışmanlığı almak oldukça fayda sağlar.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1985 defa görüntülendi

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları