image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi, İngiltere’de bu vize ile bulunuyorken vize süresinin bitmesi ile İngiltere’den uzatma başvurusu yapılarak uzatılabilmektedir.

Puan bazlı sistemin uygulandığı vize türlerinden biri olan Tier 5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi, Birleşik Krallık’tan uzatma başvurusu yapılarak uzatılabilmektedir. Uzatma başvurusu, verilen ilk vizenin süresi bitmeden yapılmalıdır. Eğer bittikten sonra yapılırsa İngiltere’de bir süre vizesiz yani kaçak olarak kalınacaktır. Bu da sınırdışı edilmeye kadar varabileceğinden uzatma başvurusu mutlaka vize süresi bitmeden önce yapılmalıdır.

İngiltere Tier 5 Geçici Çalışma Vizesi’nin tüm alt kategorilerinde alınan ilk vize sürelerinde olduğu üzere uzatma başvurusu süreleri de değişkenlik göstermektedir. Alt kategoriye göre uzatma yapılabilecek süreler şunlardır;

 

  • Yaratıcı ve Spor dalları (Creative and Sporting): Bu vize alt kategorisine yapılan başvuru sonucu verilen vize süresi bitmeden uzatma başvuru yapılarak 12 aya kadar ya da sponsorluk sertifikasının üzerinde yazan süreye ek olarak 14 gün ile uzatma alınabilmektedir.
  • Vakıf / Hayır kurumu çalışanları (Charity Worker): Bu Tier 5 İngiltere Geçici Çalışan Vizesi ile İngiltere’de bulunurken 12 aya kadar ya da sponsorluk sertifikasının üzerinde yazan süreye ek olarak 14 gün ile uzatma alınabilmektedir.
  • Din Görevlileri (Religious Worker): Bu alt kategoride verilen ilk vize ile İngiltere’de bulunurken 24 aya kadar ya da sponsorluk sertifikasının üzerinde yazan süreye ek olarak 14 gün ile uzatma alınabilmektedir.
  • Hükümet tarafından onaylanan değişim programı (Government Authorised Exchange): Bu alt kategoride verilen İngiltere vizesi ilk vizesi süresi bitmeden uzatma başvurusu yapılarak uzatma alınabilir. İş tecrübesi için giden kişiler 12 aya kadar, eğitim ya da araştırma için gitmiş olanlar ise 24 aya kadar uzatma alabilmektedir. Uzatma süresi sponsorluk sertifikasının üzerinde yazan süreye 14 gün eklenerek de verilebilmektedir.
  • Uluslararası Anlaşma (International Agreement): Bu Tier 5 alt kategorisinde verilen vize uzatması 2 yıla kadar olabilmektedir.

İngiltere’den uzatma başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal Londra ofisi ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve vize uzatma başvurusunu ilk vize süresi dolmadan ve prosedürlere uygun olarak gerçekleştirebilir.

Birleşik Krallık’a gitmek üzere yapılan vize başvurularının dünyada olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinen bir husustur. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak bu İngiltere çalışma/iş vizesi başvurusunu gerçekleştirmek oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4075 defa görüntülendi

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları