image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi için İşverenler Sponsorluk Lisansını Nasıl Alır?

Tier 5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi için işverenlerin Sponsorluk Lisansı’nı mutlaka temin etmeleri gerekmektedir.

Sponsorluk Lisansı almak isteyen işverenlerin sağlaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Öncelikle sağlanması gereken şart, Tier 5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi için CoS belgesi çıkartacak olan kurumların yeterlilik şartlarını sağlayabilmeleridir. Bu bağlamda şirketin, şirketin direktörünün ya da kurum içinde başvuru süreci ile ilgilenen kişinin önceden bir sicil kaydının olmaması gerekir. Yani bu şahısların göçmenlik kanunları dışında hareket etmemiş olması veya dolandırıcılık, kara para aklama ve benzeri bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olması gerekir.

Sponsorluk Lisansına online olarak başvuru yapılmaktadır. Online başvuru esnasında başvuru sahibi kuruluştan bir takım belgeler istenecektir. Bu belgeler için her şirketten istenen standart bir belge listesi bulunmamakta ve gerekli olan belgeler şirketin durumuna göre değişmektedir.

Lisansı alacak olan şirketlerin dikkat etmesi gereken birkaç husus daha bulunmaktadır. Birine sponsor olmak o kişinin İngiltere’ye gelmesine veya kalmasına izin verileceğini garantilememektedir. Yani sponsor olunması yapılan İngiltere vizesi başvurusunun olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir. Ayrıca bu lisansı almak için başvuru yapacak olan şirketlerin kurulmasından bu yana 18 ay ya da üstünde bir süre geçmiş olması tercih edilir. Aksi takdirde şirketin güvenilirliği, maddi ve yasal durumu gibi hususları ispat etmek zor olabilir. Başvuru gerçekleştikten sonra normal şartlarda sonuçlar 8 hafta içerisinde belli olmaktadır. Ancak bazı durumlarda 8 haftayı geçtiği durumlar da görülmektedir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2224 defa görüntülendi

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları