image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere’de kısa bir süre çalışmak amacıyla bulunmak isteyen kişilerin başvuru yapabileceği Tier 5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi, İngiltere çalışma/iş vizesi alt kategorilerinden biridir. 

Tier 5 İngiltere Geçici Çalışan Vizesi, başvurusunun olumlu sonuçlanması ile alınacak olan vize süresi başvuru yapılacak olan alt kategoriye göre değişkenlik gösterecektir. Olumlu sonuç alan başvuru sahiplerine 12 ile 24 ay arasında bir zaman için İngiltere’de kalma ve çalışma hakkı verilecektir.

 

  • Yaratıcı ve Spor dalları (Creative and Sporting): Bu vize alt kategorisine yapılan başvuru sonucu verilen vize süresi 12 aya kadar olabilmektedir. Başvuru sahibine 12 aylık vize verilebileceği gibi Sponsorluk Sertifikası’nın üstünde yazan süreye 28 gün eklenerek de verilebilmektedir.
  • Vakıf / Hayır kurumu çalışanları (Charity Worker): Bu Tier 5 İngiltere Geçici Çalışan Vizesi alt kategorisinde verilen vize süresi 12 aya kadar olabilmektedir. Başvuru sahibine 12 aylık vize verilebileceği gibi Sponsorluk Sertifikası’nın üstünde yazan süreye 28 gün eklenerek de verilebilmektedir.
  • Din Görevlileri (Religious Worker): Bu alt kategoride verilen vize süresi 24 aya kadar olabilmektedir. 24 aylık vize verilebileceği gibi Sponsorluk Sertifikası’nın üstünde yazan süreye 28 gün eklenerek de verilebilmektedir.
  • Hükümet tarafından onaylanan değişim programı (Government Authorised Exchange): Bu alt kategoride verilen İngiltere vizesi süresi 12 ay ile 24 ay arası olmaktadır. Vize bu süre aralığında verilebileceği gibi Sponsorluk Sertifikası’nın üstünde yazan süreye 28 gün eklenerek de verilebilmektedir.
  • Uluslararası Anlaşma (International Agreement): Bu Tier 5 alt kategorisinde verilen vize süresi 2 yıla kadar olabilmektedir. Başvuru sahibine 2 yıllık vize verilebileceği gibi Sponsorluk Sertifikası’nın üstünde yazan süreye 28 gün eklenerek de verilebilmektedir.

 

Tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere Tier 5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurusu da karmaşık yapıda olan başvurular olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için başvuru sahiplerinin bu başvurularda CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek başvuru yapmaları yararlı olacaktır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2069 defa görüntülendi

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları