image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

Tier 5 kategorisi altında yer alan İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurusunda başvuru sahibi gidiş amacı,  masraflarını nasıl karşılayacağı gibi hususları başvuru dosyasına ekleyeceği bazı belgelerle ispatlayabilirse olumlu sonuç alabilecektir.

Tier 5 İngiltere  Geçici Çalışan Vizesi başvurularında dosya üzerinde gösterilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu bağlamda İngiltere çalışma/iş vizesinde İngiltere’ye gitme gerekçesinin çalışmak olduğu, başvuru sahibinin masraflarını nasıl karşılayacağı gibi hususların belgelerle ispatlanması gerekir.

İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden biri olan Tier 5 İngiltere Geçici  Çalışma Vizesi başvurusundaki en önemli belgelerden biri Sponsorluk Sertifkası (Certificate of Sponsorship- COS)’dır.  Sponsorluk Sertifkası’nın bu kadar önemli olmasının asıl nedeni, İngiltere’de çalışan göçmenleri takip edip, yasa dışı çalışmalarını ve kalmalarını engellemektir. Bu sayede şirketin sponsorluk görevini yerine getirip getirmeyeceği vize başvurusunda değerlendirilmektedir. Bu nedenlere bağlı olarak, bu belgenin başvuru sahibinin gönüllü olarak çalışılacak ve ödeme alınmayacak olduğu durumlarda da çıkarılması gerekmektedir.

Sponsorluk Sertifikası ile beraber maddi yeterliliği göstermek üzere başvuru sahibinin banka hesabında £945 miktar paranın bulunduğuna dair belgeleri de mutlaka temin etmesi gereklidir. Bu paranın kaynağının yasal olması ve bu hususun da başvuruda belgelerle ispatlanması ile bu paranın başvurudan önce en az 90 gün başvuru sahibinin banka hesabında bulunması oldukça önem arz eder. Hangi belgelerle bu hususların ispatlanabileceği hakkında bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirler.

Tier 5 kategorisi altında yer alan İngiltere Geçici Çalışan Vizesi başvurusunu firmamız aracılığı ile gerçekleştirdiğiniz takdirde danışmanlarımız size başvuru yapmanız gereken vize türüne ve sizin durumuza göre eklemeniz gereken belgelerin listesini temin edecektir. Bu liste sayesinde titizlikle hazırlanan bir başvuru dosyası ile başvuru yapmanız sağlanacaktır. Titizlikle hazırlanmış, eksik veya hata bulunmayan bir dosya ise vize başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için en önemli hususlardan birisidir. Olumlu sonuç alma ihtimalini arttırmak üzere profesyonel destek alarak başvuru yapmak üzere başvuru sahipleri CSS Legal danışmanları ile iletişime geçebilirler.

İngiltere çalışma/iş vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2486 defa görüntülendi

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları