image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurusu reddedilen kişilerin bu vize reddine karşı itiraz hakkı bulunur.

İngiltere vizesi başvurusu reddedilen başvuru sahiplerinin vize başvurusu olumsuz sonuçlandığında, bu vize reddine karşı itiraz hakkı olabilmektedir. Başvuru sahibinin bir itiraz hakkı varsa bu ya itiraz davası (appeal) ya da idari itiraz (administrative review) olacaktır. Vize reddine karşı hangi itiraz hakkına sahip olduğu başvuru sahibine gönderilen ret mektubunda bildirilir. Bu belgede ayrıca bu hakkın ne kadar sürede kullanılabileceği de vize reddi alan kişiye bildirilmektedir.

Tier 5 İngiltere Geçici Çalışma vizesi başvurusu reddedilen bir başvuru sahibine gönderilecek olan ret mektubunda (refusal letter) itiraz hakkına dair bilgiler de yer alacaktır. Tier 5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurusundan  ret alan bir kişinin başvuru yapabileceği itiraz hakkı idari itiraz (administrative review)’dır. Puan bazlı sisteme göre başvuru yapılan bu İngiltere çalışma vizesi için öngörülmüş olan itiraz hakkı, itiraz davası değil, idari itirazdır.  Bu hak, vize başvurusunun reddinin idare tarafından tekrar incelenmesini talep edilebilmesini sağlamaktadır. 

Bu hakkın nasıl kullanacağı ve başvurunun yapılması için başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services İngiltere göçmenlik hukuku uzmanları ile irtibata geçebilirler. Bu sayede başvurularının sonucunu eğer vize reddine itiraz gerekçe ve nedenleri incelemeyi yapacak olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse olumsuzdan olumluya çevirebilirler.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi İngiltere vizesi türüne başvuru yapması gerektiğini ve hangi başvuru formunu doldurması gerektiğini belirlemede sorun yaşayan başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç alması ihtimalini arttırabilmelerini sağlayacaktır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1783 defa görüntülendi

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları