image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Başvurularında Puan Bazlı Sistem Nedir?

Tier 5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurularında da uygulanan puan bazlı sistem, başvuru sahibinin belli puanları toplayabildiği takdirde vize alabildiği bir vize başvuru sistemidir.

Tier 5 İngiltere Geçici Çalışan Vizesi altında geçerli bir başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri, puan bazlı sistemden toplamda 40 puanı sağlamış olmalıdırlar. Başvuru sahipleri istenen Sponsorluk Sertifikası - CoS (Certificate of Sponsorship) belgesi için 30 puan, maddi kriteri sağlayarak da 10 puan almaktadırlar.

Sponsorluk Sertifikası (Certificate of Sponsorship), çalışacak olan kişinin görev yapacağı kurum veya kuruluş tarafından alınmalıdır. Eğer bu sertifika onaylanır ve verilirse gerekli olan 30 puanı alabilme şartı sağlanmış olmaktadır. Bunun yanı sıra maddi yeterlilik şartı da bulunmaktadır.  Maddi kriter de 10 puan değerindedir.

Tier 5 İngiltere Geçici Çalışma vizesi başvuruları puan bazlı sisteme dayalı dikkatli yapılması gereken başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi almamak için bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2090 defa görüntülendi

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları