image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurusu, İngiltere’ye gitmek üzere yapılan her İngiltere vizesi türü gibi başvuru dosyasnda mutlaka olması gereken belgelerin tamamlanıp, belgelerin tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru ücreti ödemelerinin yapılıp, vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

Türkiye’den yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvuruları gibi İngiltere Geçici Çalışan Vizesi başvurusu da İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerin incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, vize harcı ödendikten sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının başvuru merkezine elden teslim edilmesiyle yapılabilmektedir.

Türkiye’de 7 adet bulunan vize başvuru merkezleri şu şehirlerde yer almaktadır; Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Antalya, Adana ve Bursa. Bu illerde yaşayan kişiler kendi illerindeki merkeze başvuru yapabilmekte, diğer şehirlerde bulunanlar ise en yakın merkezden randevu alabilmektedir. Bu noktada bilinmesi gereken bir husus daha vardır ki; İzmir, Adana ve Antalya başvuru merkezlerinde başvuru sahiplerinden vize harcına ek olarak ekstradan bir ücret alınmaktadır. Bu durum bu vize başvuru merkezlerine daha az başvuru yapılıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bu merkezlerden başvuru yapacak olan kişiler ücrete dair bilgiyi CSS & Co Legal Services uzmanlarından alabilirler. Bunun yanında başvurusunu firmamızla yapan başvuru sahiplerinin randevusunun alınması işlemini de diğer tüm prosedürel işlemlerde olduğu üzere uzmanlarımız gerçekleştirecektir.

Tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurusu da karmaşık yapıda olan başvurular olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2314 defa görüntülendi

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları