image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

İngiltere’ye belirli alanlarda kısa süreli olarak deneyim ve çalışma hakkı kazanmak amacıyla gitmek isteyen kişiler, Tier 5 kategorisi altında bulunan İngiltere Geçici Çalışma Vizesi’ne başvuru yapmalıdırlar.

Tier 5 - İngiltere Geçici Çalışan Vizesi, Birleşik Krallık’a kısa bir süre deneyim ve belirli alanlarda çalışma hakkı kazanmak amacıyla gitmek isteyen kişilerin başvuru yapabileceği İngiltere çalışma/iş vizesi türüdür. 

İngiltere çalışma/iş vizesi alt kategorilerinden birisi olan Tier 5 - İngiltere Geçici Çalışan Vizesi altında toplamda 5 alt kategori bulunmaktadır. Yani başvuru sahipleri bu katorilerden birinin şartlarına uygun kişiler olmalıdır. Bu alt kategorileri şu şekilde sıralayabiliriz;

 

  • Yaratıcı ve Spor dalları (Creative and Sporting): Sanat ya da spor dallarından birinde çalışmak üzere başvuru yapılabilen Tier 5 geçici çalışma vizesi alt kategorilerinden biridir.
  • Vakıf / Hayır kurumu çalışanları (Charity Worker): Bu Tier 5 alt kategorisine İngiltere’de bir vakıf/hayır kurumunda gönüllü çalışmak üzere geçici olarak bulunacak olan kişiler başvuru yapabilmektedir.
  • Din Görevlileri (Religious Worker): İngiltere’de kısa süre çalışacak olan din görevlilerinin başvuru yapabileceği bir geçici çalışma iznini içeren kategoridir.  
  • Hükümet tarafından onaylanan değişim programı (Government Authorised Exchange): Tier 5 İngiltere çalışma/iş vizesinin alt kategorisi olan bu vizeye İngiltere’ye tecrübe edinmek ya da staj yapmak gibi amaçlarla gidecek ve kısa süreli olarak orada bulunacak olan kişiler başvuru yapabilecektir.
  • Uluslararası Anlaşma (International Agreement): Yabancı bir hükümet için çalışmak üzere İngiltere’de kısa süre ile bulunacak olan kişiler bu vize kategorisine başvuru yapabilmektedir.

İngiltere’de geçici olarak çalışmak üzere Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvuruları için oluşturulacak dosyanın titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere bu başvurularda da vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Ayrıca maddi kayba uğramamak için de danışmanlık almak başvuru sahipleri için oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2502 defa görüntülendi

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları