image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri yüz fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgilerini vermedikçe geçerli bir başvuru gerçekleştiremezler.

İngiltere’de geçici olarak çalışmak üzere başvuru yapılabilen Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurusu sırasında başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerin de verilmesi gerekir. Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin yüzünün ayrıntılarının net olarak belli olduğu bir fotoğrafı ile 10 parmaktan alınan parmak izlerinden oluşmaktadır. Bu bilgiler başvuru prosedürlerinin çok önemli bir parçasıdır ve verilmedikçe geçerli bir başvuru gerçekleştirilemez. İngiltere Vize Başvuru Merkezinde gerçekleştirilen bu işlemlerin hepsi 5-10 dk. kadar sürecektir.

Puan bazlı vize kategorilerinden biri olan Tier 5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurusu yapılırken biyometrik bilgilerin verilmesi sırasında fotoğraf çekilirken başvuru sahibinin yüzünde gözlük, peçe, güneş gözlüğü vb. aksesuarlar olmamalıdır. Buna ek olarak kişinin başında şapka, örtü vs. de bulunamaz. Ayrıca fotoğraf çekilmeden önce başvuru sahibinin yüzünde var olan yara izi, kesik, kına, boya vb. geçici olan tüm yara ve benzerlerinin kaybolmuş olmasına dikkat edilmelidir.

CSS Legal danışmanları tarafından başvuru sahibine sağlanacak olan ve kişinin şahsi durumu ile İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak başvuruları için hazırlanması gereken belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, bütün formların doldurulup, vize/başvuru ücretlerinin ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra biyometrik bilgilerin ve başvuru dosyasının alınmasını sağlamak üzere kişiye en yakın başvuru merkezinden randevu almak ve bu randevu gün ve saatinde hazır olan başvuru dosyasını İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim ettikten sonra başvuru gerçekleştirilebilir. İngiltere Vize Başvuru Merkezinde alınan biyometrik bilgilerden biri olan parmak izleri ise bir lazeri andıran ışık üzerinde öncelikle sağ ve sol elin dört parmağı, ardından da yine iki elin başparmaklarının aynı levha üstünde tutulması vasıtasıyla alınır. Yani bu işlemleri gerçekleştirebilmek için mürekkep kullanılmaz. Ancak parmak izleri alınmadan önce başvuru sahibinin parmağında herhangi bir süsleme, kına, boya vb. olmamasına özen göstermesi gerekir.  

CSS Legal, 2006’dan bu yana Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1767 defa görüntülendi

Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları