image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

TİER 4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi’ne geçerli bir başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri İngiltere vize ve göçmenlik kanun ve yönetmeliklerince belirlenmiş vize prosedürlerine uygun bir vize başvurusu yapmalıdır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine öncelikle danışmanlarımızca tam olarak hazırlanmış olan başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler verilerek yapılacak olan İngiltere vizesi başvurularında olumlu sonuç almak isteyen başvuru sahiplerinin vize prosedürlerine uygun bir vize başvurusu gerçekleştirmesi gerekir. Bu prosedürler İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerince belirlenmiştir ve bunlara uyulmadığı takdirde geçerli bir başvuru yapılamayacaktır. Prosedürlere uygun bir başvuru gerçekleştirebilmek için uzmanlarımızca sağlanacak olan belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılması gerekmektedir.

İngiltere’de öğrenim görmek üzere 16 yaş üstündeki kişilerin başvuru yapabildiği Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusunda da vize prosedürlerine uyularak başvuru gerçekleştirilmesi olumlu sonuç alabilmek adına yararlı olacaktır. Bu bağlamda başvuru sahipleri her şeyden önce geçerli bir başvuru yapabilmek için İngiltere’de kalacakları süre boyunca geçerli olacak bir pasaporta sahip olmalıdır. Bir pasaportu bulunmayan başvuru sahipleri İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusunda bulunarak çıkarttırabilirler.

Pasaportu olan kişiler başvuru yapacakları vize türünü belirledikten sonra vize başvuru işlemlerine başlayabilirler. Başvuru işlemlerinin en önemli aşamalarından biri başvuru yapılacak olan vize türünü doğru belirlemektir. Çünkü yanlış vize türüne başvuru yapmaktan kaynaklı olarak vize reddi alınabilir. Vize türünü belirleyebilmek üzere başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçebilirler.

Vize türü doğru saptandıktan sonra başvuru yapacak olan kişinin başvuru dosyası için gerekli olan evrakları toplaması gerekir. Ardından uzmanlarımız tarafından başvuru formu doldurularak gerekli belgelerin tercümelerinin tamamlanması, ilgili harç ve ödemelerin yapılması sonrasında İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınması gerekir. Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illerinde bulunan başvuru merkezlerinin birinden randevu alınarak vize başvurusu gerçekleştirilebilir. Bu randevuda gerekli belgeler, belgelerin tercümeleri, başvuru formları, harçların ödendiği gösteren belgeler ve biyometrik bilgilerin İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesi ile vize başvurusu gerçekleştirilebilir.

Başvuru merkezine yapılan Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusunun sonucu uzmanlarımızca hazırlanan başvuru dosyasının teslim edilmesinin ardından yaklaşık olarak 3 hafta (15 iş günü) içerisinde alınacaktır. Vize başvurusu ikna edici, hatasız ve eksiksiz bulunursa olumlu sonuç, bulunmazsa da olumsuz sonuç alınacaktır.

Tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu da karmaşık yapıda olan başvurulardan biri olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Buna ek olarak başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok yarar sağlar. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2784 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları