image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi’ne başvuru yapan öğrenciler, İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne daha önce eksiksiz hazırlanmış olan başvuru dosyalarını değerlendirilmek üzere ve İngiltere Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak amacıyla teslim ettikleri esnada mülakat da yapılabilmektedir.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapacak öğrenciler bilmelidir ki; İngiltere Vize Başvuru Merkezine daha öncesinde hazırlanmış başvuru dosyalarını teslim ettikleri sırada bir mülakata da girmeleri gerekebilir. Bu mülakat, başvuru merkezinde bilgisayardan online olarak yapılmaktadır. Başvuru sahibinin karşısına bir İngiltere Konsolosluğu ya da İngiltere İç İşleri Bakanlığı (Home Office) yetkilisi çıkacaktır. Mülakatı yapan kişi başvuru sahibine neden İngiltere’de okumak istediği, neden gitmek istediği şehri seçtiği, kabul aldığı okulu neden seçtiği, maddi kaynaklarının yeterli olup olmadığı, eğitim geçmişi gibi konularda çeşitli sorular soracaktır. Bu vize türünde mülakatın olmasında amaç, hem öğrencinin gerçek niyetini anlayabilmek hem de İngilizce iletişim kurup kuramadığına bakmaktır.

İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Hata veya eksiklik olması riskini azaltmak ve titizlikle hazırlanacak bir başvuru dosyası ile başvuru yapmak ve dolayısıyla vize reddi almamak için bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla başvurunuzu gerçekleştirebilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3151 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları