image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne dosyanın tamamlanması ve teslimi yapıldıktan sonra yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde sonuç alınır.

Danışmanınız tarafından size sağlanacak olan ve sizin durumunuz ile İngiltere’ye gidiş amacınıza uygun olarak başvurunuz için hazırlanması gereken evrak listesindeki belgelerin toplanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, başvuru formlarının doldurulup, gerekli vize başvuru ücretlerinin ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra biyometrik bilgileriniz ve başvuru dosyanızı teslim edebileniz için uzmanlarımız tarafından randevu alınması ve bu randevuya katılarak parmak izleri, fotoğraf ve başvuru dosyanızı İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim etmenizle yapılan İngiltere vizesi başvuruları vizenin taşıdığı şartlara göre belirli süreler içerisinde sonuçlanmaktadır. Yerleşim kapsamlı vizeler dışında genellikle İngiltere vizesi başvuruları dosyanın tamamlanması ve başvuru merkezine teslim edilmesinden sonra 3 hafta (15 iş günü) içerisinde açıklanmaktadır. Yerleşim kapsamlı başvurular ise 3 ay içerisinde açıklanır. Dolayısıyla Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapan bir başvuru sahibi de 15 iş günü içerisinde yapmış olduğu başvurunun sonucunu alacaktır.

Başvuru sonucunu 3 haftadan daha kısa sürede almak isteyen öğrenciler ise Öncelikli Servis, veya Dış İşleri Bakanlığı’ndan alınan nota ile başvurusunu yapabilir. Öncelikli Servis ile nota 5 iş günü içerisinde sonuç alınabilmesini sağlamaktadır. Tier-4 başvurularında başvuru sahiplerinin 24 saat içinde sonuç alınmasını sağlayan Ekstra Öncelikli Servisi kullanmaları ise mümkün değildir. Ekstra Öncelikli Servis yalnızca İstanbul’daki İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınabilen ve yalnızca İngiltere ziyaretçi/turist vizesi kategorileri ile Tier-2 ve Tier-5 İngiltere çalışma vizesi türlerinde kullanılabilen öncelikli başvuru servisidir.

İngiltere’de eğitim görmek üzere 16 yaş üzerindeki öğrencilerin başvuru yapılabildiği bu İngiltere öğrenci vizesi başvuruları için oluşturulacak dosyanın titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle yapılacak olan tüm vize başvurularında olduğu üzere bu başvurularda da vize danışmanlığı almak pek çok açıdan yararlı olacaktır. Ayrıca maddi kayba uğramamak için de danışmanlık almak başvuru sahipleri için oldukça yararlı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlayan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2530 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları