image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de çalışabilme hakkına sahip olup olmamak kişinin katılacağı eğitim programına ve sponsoruna bağlıdır.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi alan öğrencilerin çalışma hakkının olup olmayacağı İngiltere’de katılacakları eğitim programına ve sponsorunun öğrenciyi ne ölçüde destekleyeceğine bağlıdır. Mesela, İngilizce dil eğitimi alacak olan kişilerin İngiltere’de çalışma izni bulunmaz. Ancak lisans, yüksek lisans, doktora ve post doktora öğrencilerinin İngiltere’de part-time (yarı zamanlı) çalışma hakkı vardır. Bu eğitimlerden birine katılan öğrenciler, Tier-4 sponsoru olan okulun sponsorluk lisansına bağlı olarak haftada 10 ya da 20 saat çalışabilmektedirler. Lisans ve üstündeki seviyelerde eğitim gören kişilere 20 saate kadar, lisansın altındaki seviyelerde ise 10 saate kadar çalışma izni verilmektedir. İngiltere’de eğitim görecek olan kişiler İngiltere’de çalışma iznine sahip olup olmayacakları, olacaklarsa kaç saate kadar çalışabilecekleri ile ilgili CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgiler alabilirler.

Tüm İngiltere vizesi başvuruları karmaşık yapıda olan başvurular olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları yararlı olacaktır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2763 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları