image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu (Genel Bilgiler)

İngiltere Konsolosluğuna İngiltere vizesi başvurusu yapılamamakla birlikte belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, randevularının alınması sonrasında İngiliz Konsolosluğuna incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak amacıyla İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesiyle başvurular kabul edilmektedir.

Türkiye’de İngiltere’yi temsilen bulunan konsolosluk birimleri; İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul, İngiltere Büyükelçiliği Ankara, İngiltere Konsolosluğu İzmir, İngiltere Muavin Konsolosluğu Antalya ve İngiltere Fahri Konsolosluklarıdır. Bu birimlerden yalnızca İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’un İngiltere vizesi başvuruları sürecinde bir rolü bulunmakta, bu birim vize başvurularını değerlendirmektedir. Firmamız müşterilerince yapılacak olan başvurular, İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla CSS Legal uzmanlarınca sağlanacak olan belge listesine göre belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücreti ödenmesinin yapılması, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılmasının ardından alınmaktadır. Türkiye’deki konsolosluk birimleri şunlardır;

1.İngiltere/İngiliz Konsolosluğu Ankara: Ankara’da İngiltere temsilciliği olarak İngiltere Konsolosluğu değil İngiltere Büyükelçiliği bulunmaktadır. Bu konsolosluk birimi hakkında detaylı bilgi için İngiltere Konsolosluğu Ankara sayfamızı inceleyebilir ya da CSS Legal danışmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

2.İngiltere/İngiliz Konsolosluğu İstanbul: İstanbul’da İngiltere Konsolosluğu birimi olarak İngiltere Başkonsolosluğu bulunmaktadır. Bu konsolosluk birimi hakkında detaylı bilgi için İngiltere Konsolosluğu İstanbul sayfamızı inceleyebilir ya da CSS Legal danışmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

3.İngiltere/İngiliz Konsolosluğu İzmir: İzmir’de bir İngiltere Konsolosluğu birimi bulunmaktadır. Bu birimin vize başvuruları ile ilgili herhangi bir görevi bulunmaz. Bu konsolosluk birimi hakkında detaylı bilgi için İngiltere Konsolosluğu İzmir sayfamızı inceleyebilir ya da CSS Legal danışmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

4.İngiltere/İngiliz Konsolosluğu Gaziantep: Gaziantep’te İngiltere Konsolosluğu birimi bulunmamaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgi için İngiltere Konsolosluğu Gaziantep sayfamızı inceleyebilir ya da CSS Legal danışmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

5.İngiltere/İngiliz Konsolosluğu Bursa: Bursa’da herhangi bir İngiltere Konsolosluğu birimi bulunmamaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgi için İngiltere Konsolosluğu Bursa sayfamızı inceleyebilir ya da CSS Legal danışmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

6.İngiltere/İngiliz Konsolosluğu Antalya: Antalya’da İngiltere Muavin Konsolosluğu vardır. Bu konsolosluk birimi hakkında detaylı bilgi için İngiltere Konsolosluğu Antalya sayfamızı inceleyebilir ya da CSS Legal danışmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

7.İngiltere/İngiliz Konsolosluğu Adana: Adana’da İngiltere Konsolosluğu bulunmamaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgi için İngiltere Konsolosluğu Adana sayfamızı inceleyebilir ya da CSS Legal danışmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

8.İngiltere/İngiliz Büyükelçiliği Ankara: Vize işlemlerini yürüten bir konsolosluk birimi olmayıp vize başvuruları belgelerin tamamlanması, tercümelerinin yapılması, başvuru formlarının doldurulması, varsa başvuru/vize harcı ve diğer ödemelerinin yapılması ve vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine yapılabilmektedir. Büyükelçilik hakkında detaylı bilgi için İngiltere Büyükelçiliği Ankara sayfamızı inceleyebilir ya da CSS Legal danışmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

9.İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul: İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu İngiltere vizesi başvurularının değerlendirildiği ve sonuçlandırıldığı tek konsolosluk birimdir. Ancak başvurular direkt olarak buraya yapılamaz. Bu konsolosluk birimi hakkında detaylı bilgi için İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul sayfamızı inceleyebilir ya da CSS Legal danışmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 8241 defa görüntülendi