image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi Başvurularında İstenen Kabul Mektubu (Confirmation of Acceptance for Studies, CAS) Nedir?

CAS (Confirmation of Acceptance for Studies) mektubu adı da verilen kabul mektubu, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusunda öğrencinin eğitim göreceği okuldan şartlı ya da şartsız kabul aldığını gösteren ve başvuru dosyasında mutlaka olması gereken bir belgedir.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için başvuru sahiplerinin başvuru dosyalarına bazı belgeleri eklemeleri gerekir. Bu belgelerden en önemlisi, CAS (Confirmation of Acceptance for Studies) mektubu adı da verilen kabul mektubudur. Kabul mektubu, öğrencinin İngiltere’deki bir eğitim kurumundan şartlı ya da şartsız kabul aldığını gösteren bir belgedir. Bu mektubun başvuru dosyasında bulunması zorunlu değildir ve CAS numarası yeterlidir. Buna karşın detayların başvuruda daha net görülebilmesi için mektubun dosyaya konması yararlı olacaktır.

Öğrencinin kabul mektubunda İngiltere’de eğitim göreceği okuldan şartsız kabul ya da şartlı kabul aldığı belirtilecektir. Eğer ki CAS (Confirmation of Acceptance for Studies) mektubunda öğrencinin şartlı kabul aldığı belirtilmişse bu durum öğrencinin okulun bilimsel hazırlığı ya da İngilizce hazırlığına gittikten sonra okula kabul edileceği anlamına gelmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki; şartlı kabule sahip bir öğrencinin alacağı ilk vize süresi, alacağı bilimsel hazırlığın ya da İngilizce hazırlığın süresi kadar olacaktır. Şartlı kabulün şartı ortadan kalktıktan sonra yani öğrenci bilimsel hazırlığı ya da İngilizce hazırlığı bitirdikten sonra vizesini İngiltere’den uzatarak eğitimine devam edebilir.

CAS (Confirmation of Acceptance for Studies) mektubu ile ilgili son olarak belirtmemiz gerekirse, bu belge yalnızca bir Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu için kullanılabilmektedir. Yani bir kez başvuru yapıp vize reddi alınırsa, yapılacak olan yeni başvuru için aynı kabul mektubu ile başvuru yapılamaz. Yeni başvuru için tekrardan okuldan yeni bir belgenin alınması gerekir.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi vize türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen ve hangi belgeleri sunması gerektiğine dair ve diğer prosedürel işlemlere dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç almasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun itiraz yoluyla eğer başvuru sahibinin vize reddine itiraz gerekçe ve nedenleri incelemeyi yapacak olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

CSS Legal, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 6701 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları