image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi Süresi Ne Kadardır?

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi, 6 aydan uzun süreli olmak kaydıyla alınacak olan eğitimin süresine göre verilmektedir.

İngiltere'de 6 aydan uzun süreli herhangi bir eğitim programına, yani İngilizce dil eğitimi, lise, üniversite, yüksek lisans, doktora, doktora sonrası araştırma ve sertifika programları gibi bir eğitim programına kayıt yaptırmak isteyen kişiler TIER 4 İngiltere Öğrenci Vizesi’ne başvuru yapabilmektedir. Bu vize alınacak olan eğitimin süresine göre verilmektedir. Örneğin; İngiltere’de 8 aylık bir mesleki eğitim kursuna katılacak olan biri bu vizeye başvuru yapabilir ve 8 aylık süre ile geçerli olan bir vize verilir. Bu süre, genellikle başvuru sahibinin  kabul mektubunda (CAS - Confirmation of Acceptance for Studies) belirtilen süre kadar verilmektedir.

Bu noktada belirtilmesi gereken bir husus bulunmaktadır; 6 aydan kısa süreli tüm eğitimler için İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi’ne, 6-11 ay arasındaki İngilizce  eğitimleri için ise İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi’ne başvuru yapılabilmektedir.

TIER 4 - İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi, İngiltere'de uzatılabilen bir İngiltere vizesidir. Yani eğitim alınmak istenen süre uzadığında kalan süre için İngiltere içinden uzatma başvurusu yaparak İngiltere'de kalmaya devam edilebilmektedir. İngiltere’den yapılabilen uzatma başvurusu için başvuru sahipleri CSS Legal Londra ofisi uzmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, 2006’dan bu yana Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2622 defa görüntülendi

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları